Wtyczki do WordPressa, które ułatwią Ci codzienną pracę

Wtyczki do WordPressa, które ułatwią Ci codzienną pracę

Główną zaletą wtyczek (w tym wtyczek WordPress) jest to, że o ile tylko zainstalujemy te odpowiednie, ułatwią nam życie i skrócą czas pracy. Nie warto instalować zbyt wielu pluginów – obciążają wtedy stronę.

Główną zaletą wtyczek jest to, że o ile tylko zainstalujemy te odpowiednie, ułatwią nam życie i skrócą czas pracy. Nie warto instalować zbyt wielu pluginów – obciążają wtedy stronę i spowalniają ją, to zaś jest negatywnie oceniane przez Google i użytkowników.

Zamiast sięgać po wiele byle jakich wtyczek, lepiej wybrać kilka najlepszych. Ich subiektywną listę zamieszczamy w poniższym tekście. Poznaj przydatne wtyczki do WordPressa! Zanim jednak do tego przejdziemy…

Jak zainstalować wtyczkę WordPress?

Artykuł nie byłby jednak kompletny, gdybyśmy nie napisali, jak zainstalować plugin, który pozytywnie wpływa na pozycjonowanie w WordPressie. Jeśli wiesz, jak to zrobić, możesz śmiało pominąć ten punkt. Jeśli nie, to zaloguj się do panelu WordPress na swoim www. Z menu znajdującego się po lewej stronie ekranu wybierz zakładkę wtyczki, a następnie z rozwijającej się listy opcję dodaj nową. Przed Tobą pojawi się okno z różnymi pluginami.

Pozycjonowanie strony na WordPressie

Wśród nich możesz przyjrzeć się bliżej tym polecanym i popularnym, albo od razu wpisać interesujący Cię plugin do okienka wyszukiwania.

Przeczytaj lub pobierz całkowicie za darmo nasz raport: WordPress w 2021 roku.

Wtyczki WordPress: przydatne pozycje

  1. Yoas SEO Plugin dla WordPress

Jest to jedna z najpopularniejszych wtyczek, dzięki którym możesz w łatwy sposób sprawdzić, czy poprawnie zoptymalizowałeś swój wpis. Jeśli Yoast daje Ci zielone światło – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś opublikował dany tekst. W przypadku gdy na sygnalizatorze świeci pomarańczowa lub czerwona lampka, nad tekstem trzeba jeszcze popracować.

W jednej z zakładek wtyczki dowiesz się, jakie elementy wymagają jeszcze poprawy. Może zapomniałeś dodać ALT-y do zamieszczonych zdjęć albo nie użyłeś odpowiednich nagłówków? Yoast powie Ci, co dokładnie powinieneś zrobić, aby Twój wpis był lepiej zoptymalizowany.

Pozycjonowanie stron na WordPressie

Czy Yoast to program idealny? Niestety jeszcze nie – nadal w swoich wyliczeniach nie bierze pod uwagę odmienionych słów kluczowych, czasem nie zauważa zamieszczonych zmian i uporczywie pokazuje pomarańczowe światło. Nie jest także w pełni przetłumaczony, co widać na powyższym screenie. Pomimo to jest przydatny i jeśli chodzi o pozycjonowanie – WordPress to platforma, na której stale powinieneś korzystać z Yoasta.

2. Google Analytics Dashboard

Integracja tego programu ze stroną jest konieczna, jeśli chcemy pobierać z niej dane potrzebne do statystyk. Aby to zrobić, po rejestracji na stronie Google Analytics musimy pobrać unikalny kod śledzenia i wprowadzić go do naszej witryny. W szybkiej instalacji kodu i konfiguracji pomoże wtyczka Google Analytics Dashboard for WordPress. Po poprawnym połączeniu w kokpicie strony można zobaczyć statystyki zaimportowane z popularnego programu do analityki.

 

Pozycjonowanie na WordPressie

3. Disqus

Zainstalowanie wtyczki, która zmienia wygląd i zasadę funkcjonowania komentarzy może pozytywnie wpłynąć na optymalizację całej strony. Warto zwrócić uwagę na to, że opinie użytkowników są indeksowane przez wyszukiwarki internetowe, a więc mają znaczenie dla SEO. Dzięki Disqus komentarze można dodawać na wielu blogach z jednego konta. Zarejestrowany internauta może także głosować na wpisy, obserwować profile komentatorów i edytować własne komentarze.

4. Shareaholic

To prosta wtyczka, dzięki której łatwo można połączyć stronę z serwisami społecznościowymi. Plugin pozwala na umieszczenie na stronie top barów z buttonami, zakładek społecznościowych, a także tak zwanego related content, a więc linków do zamieszczonych na stronie artykułów o podobnej tematyce. Tę ostatnią zaletę szczególnie docenią Ci, którzy chcą zwiększyć czas, który użytkownik spędza na stronie. Podsunięcie mu tekstów o podobnej tematyce wpływa pozytywnie na popularność blogowych postów.

Pozycjonowanie strony WordPress Shareaholic

Wtyczki do WordPress: kilka słów na zakończenie

Jak zapowiadaliśmy, nie znajdziesz tu długiej listy pluginów – idziemy w jakość, nie ilość. Czasem mniej znaczy więcej, dlatego jeśli interesuje Cię pozycjonowanie, WordPress lepiej zniesie instalację kilku niż kilkunastu wtyczek. Przed ich włączeniem upewnij się, czy dany plugin rzeczywiście jest Ci potrzebny i sprawdź, jak oceniają go inni użytkownicy.

Ten wpis jest aktualizacją treści z 20 stycznia 2016 roku.

(1)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.
Komentarze (9)
  1. bieda… straszna bieda. Po 1 shareoholic nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po 2, tytuł posta sugeruje, że znajdziemy tutaj wtyczki, które na prawdę zoptymalizują procesy związane z SEŁO na stronie a tu nagle pojawia się wtyczka Google Analytics 😀 really? Wybacz autorze wpisu za moją uwagę ale jak czytam takie rzerzy to uśmiecham się od ucha do ucha jakimi treściami mimo wszystko karmieni są młodzi blogerzy, startujący pozycjonerzy, i cała reszta ludzi którzy szukają źródeł, gdzie złapią bakcyla do budowania własnego zdania na jakiś temat 😀

    1. i dlatego instalowanie Google Analytics Dashboard jest bezcelowe, jeśli chcemy dokonać analizy statystyk przechodzimy do GA a Google Analytics Dashboard to chyba tylko dla dobrego samopoczucia że wykresik się zgadza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

Wczoraj, 14 marca 2023, OpenAI wypuściło na światło dzienne GPT-4, czyli kolejną iterację ich modelu językowego, na bazie którego działa bijący rekordy popularności ChatGPT. Czy ChatGPT będzie teraz znacznie mądrzejszy?

Czytaj więcej
Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Co gdybym Ci powiedział, że 32%* spośród użytkowników odwiedzających Twoją stronę – czyli w zasadzie co trzecia osoba – nie może się po niej poruszać? Jedna na trzy osoby nie może przeczytać dostępnych treści. Co trzecia osoba ma problem z wykonaniem działań, których oczekujesz. Co trzecia osoba opuszcza Twoją witrynę, ponieważ nie może nacisnąć żadnego przycisku.

Czytaj więcej