.animate-view{opacity: 1 !important;}

Jak zdobyć lajki na facebooku firmy – 10 skutecznych sposobów

Jak zdobyć lajki na facebooku firmy – 10 skutecznych sposobów
07 stycznia 2022
Polubienia. Z jednej strony nie są najważniejszym miernikiem sukcesu na Facebooku, z drugiej - fanpage bez nich nie istnieje i nikt temu nie zaprzeczy.

Spis treści

Z jednej strony nie są najważniejszym miernikiem sukcesu na Facebooku, z drugiej – fanpage bez nich nie istnieje i nikt temu nie zaprzeczy. Polubienia są ważnym elementem profilu firmy. Pokazują, ile osób darzy ją sympatią i zaufaniem, potwierdza, że warto być z nią w stałym kontakcie i śledzić nowinki na jej temat. Niestety, internauci są raczej oszczędni w klikaniu „lubię to” i trzeba zachęcać ich coraz to nowymi sposobami. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was opis najlepszych sposobów jak zdobyć lajki na Facebooku z wymieniem ich wad i zalet.

Zadbamy o Twoją widoczność w Google!

Skontaktuj się

1. Zapraszanie znajomych

To jedna z tych rzeczy, które robimy wręcz odruchowo zaraz po założeniu fanpage’a. Jest w takim działaniu trochę słuszności, bo kto inny polubi naszą nową stronę, jeśli nie sąsiad, szwagier i znajomi ze studiów? W zapraszaniu znajomych do polubienia naszego fanpage’a generalnie nie ma nic złego, ale dobrze jest zachować umiar. Nie wysyłaj zaproszeń hurtowo do wszystkich, ale jedynie do osób, które mogą być rzeczywiście zainteresowane Twoim produktem lub pomóc w jego rozreklamowaniu.

.
Jak zaprosić znajomych do polubienia Twojego fanpage? Jak zdobyć lajki na Facebooku?

Zalety:

 • nowo utworzony profil nie wygląda tak „łyso”, a nawet mała liczba lajków bardziej zachęca innych do polubienia fanpage’a, niż okrągłe zero
 • znajomi znajomych mogą zobaczyć w aktualnościach ich aktywność i zainteresować się ofertą Twojej firmy
 • metoda bezpłatna

.Wady:

 • niestety, najczęściej takie „grzecznościowe” polubienia nie są zbyt wartościowe

2. Zapraszanie ukrytym przyciskiem

Głowiąc się nad tym, jak zdobyć lajki na Facebooku, często nie jesteśmy świadomi, że nie wykorzystujemy wszystkich dostępnych opcji. Wiele osób nie wie np. o „ukrytym” przycisku, dzięki któremu możemy zaprosić osoby lubiące nasz post do polubienia całego fanpage’a. W większości przypadków są to znajomi fanów, którzy zobaczyli ich aktywność względem naszego posta (polubienie, komentarz, udostępnienie) na swoim wallu i uznali go za ciekawy. Aby „polajkowali” cały fanpage wystarczy kliknąć znajdujący się pod postem komunikat o lubiących go osobach i skorzystać z wyświetlonego okienka.

Opcja ta dostępna jest tylko dla fanpage’y o liczbie polubień mniejszej niż 100 000 i obsługiwanych jedynie na urządzeniach stacjonarnych lub tych z systemem iOS. Użytkownicy Androida muszą jeszcze trochę poczekać, gdyż obsługa wspomnianej funkcjonalności w tym systemie jest dopiero w fazie testów.

.Jak zaprosić do polubienia fanpage ukrytym przyciskiem? Jak zdobyć lajki na Facebooku?

.

Zalety:

 • możliwość pozyskania fanów potencjalnie zainteresowanych Twoją ofertą i contentem fanpage’a
 • duże szanse na przyjęcie zaproszenia
 • mało znana
 • metoda bezpłatna

.Wady:

 • metoda nie jest dostępna dla wszystkich

3. Kupowanie fanów na Allegro

Kupowanie fanów jest bardzo kuszącą propozycją, zwłaszcza dla posiadaczy nowych lub mało popularnych fanpage. Ceny są niskie, mnóstwo pakietów do wyboru i wydawać by się mogło, że to najlepsze z możliwych rozwiązań. Niestety, poza pozorną wielkością, takie polubienia niewiele dają, a korzystanie z farm fanów jest idealnym anyprzykładem jak zdobyć lajki na Facebooku. Dlaczego? To, co na portalu Zuckerberga liczy się najbardziej, to interakcje. To wizerunek firmy, jej filozofia, komunikacja i podejście do konsumenta powinno przyciągać nowych obserwatorów, bo odpowiednie połączenie tych elementów niemal gwarantuje zaangażowanie. Kupiony fan namówiony do polubienia, lub lubiący fanpage nieświadomie na skutek „przechwycenia” kliknięcia, będzie traktował nasze treści jako spam i  najpewniej przestanie nas obserwować. Nie polecamy.

Kupowanie fanów na Allegro. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

.

Zalety:

 • szybko, tanio i bez wysiłku można zyskać dużą ilość polubień

.Wady:

 • kupieni fani nie mają żadnej wartości dla Twojego fanpage’a – nie będą się angażować, nie są potencjalnymi klientami
 • szkodzi wizerunkowi firmy

4. Tworzenie wartościowych treści

Jedna z najskuteczniejszych metod pozyskiwania nowych fanów, a także jedna z najbardziej wymagających. Prowadzenie fanpage’a zgodnie z misją i wizją firmy, z oczekiwaniami klientów, a do tego angażującego i wartościowego to nie lada sztuka. Inwestując w to swój czas i pieniądze, możesz wiele zyskać, więc gra jest warta świeczki.

Prowadząc firmowy profil na Facebooku postaw na unikatowe, dobrej jakości treści. Dając je użytkownikom, wyrabiasz w nich nawyk wracania na Twój fanpage, co prowadzi m.in. do wzrostu rozpoznawalności marki i większego dla niej zaufania. Nie kopiuj contentu ze strony internetowej, gdyż w ten sposób zabierzesz fanom powód do odwiedzin na fanpage’u. W zależności od branży, w której działasz, możesz publikować zdjęcia, ciekawostki, infografiki, tutoriale, artykuły z firmowego bloga, materiały szkoleniowe, nagrania z konferencji i całą masę innych rezczy. Wszystko to jednak pod warunkiem, że materiały będą wartościowe i unikatowe, najlepiej stworzone specjalnie dla Twojego fanpage’a.

.

Wartościowe treści na fanpage. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

Zalety:

 • angażuje obecnych fanów i przyciąga nowych
 • buduje wizerunek Twojej firmy jako eksperta, który zna się na tym, co robi
 • wyróżnia Twoją firmę wśród konkurencji
 • wyrabia w fanach nawyk regularnego odwiedzania fanpage’a

.Wady:

 • wymaga nakładu czasu lub pieniędzy
 • wymaga także wybadania, jakie treści będą się najbardziej podobać potencjalnym klientom

Zapisz się do newslettera!

5. Facebook Ads

Kampania Facebook Ads, jeśli jest dobrze poprowadzona, może być najskuteczniejszym narzędziem pozyskiwania fanów. Jej główną zaletą jest możliwość stargetowania na wybrane grupy odbiorców. Biorąc więc pod uwagę wartość zdobytych w ten sposób obserwujących, jest ona dużo większa, niż w przypadku kupowania ich czy zapraszania znajomych – reklama na Facebooku daje wysokie prawdopodobieństwo przyciągnięcia na fanpage osób rzeczywiście zainteresowanych Twoją ofertą.Reklama na Facebooku. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

Zalety:

 • pozwala zdobyć zaangażowanych fanów, potencjalnych klientów
 • jest stosunkowo niedroga w porównaniu do możliwych wyników
 • płacisz tylko za pozyskane polubienia

Wady:

 • wymaga poznania mechanizmów Facebook Ads, zasad wyboru grup docelowych itp.
 • metoda płatna

6. Komentowanie na innych stronach

Ciekawym sposobem na zdobycie nowych polubień jest udzielanie się profilem swojej firmy na innych fanpage’ach związanych z branżą. Przeszukuj Facebooka, znajduj ciekawe strony i komentuj zamieszczone na nich posty. Pamiętaj, żeby pisać merytorycznie i na temat, bo tutaj zdecydowanie bardziej od ilości liczy się jakość. Jeden trafny komentarz może przysporzyć Ci nowych fanów, natomiast pisanie „racja!”, „prawda!”, „w punkt!” pod dwudziestoma ostatnimi postami nada Ci łatkę spamera. Nie ma co natomiast oszczędzać na częstotliwości. Im częściej będziesz aktywny, tym lepiej, bo logo firmy i jej rzeczowe komentarze mają wtedy większe szanse na przebicie się do świadomości pozostałych użytkowników.Komentowanie jako fanpage. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

Zalety:

 • budujesz wizerunek przedsiębiorstwa, które zna się na swoim biznesie
 • świadomość Twojej marki wśród konsumentów rośnie
 • lepiej poznajesz klientów i ich oczekiwania, a także swoją konkurencję
 • jesteś na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży
 • pozyskujesz wartościowych fanów

Wady:

 • metoda wymaga sporo czasu, a  jej efekty nie są spektakularne

7. Wzajemne polecanie i lajkowanie

Na Facebooku roi się od grup, które pokazują jak zdobyć lajki na Facebooku, tworzone są w tym celu także specjalne serwisy. Ich celem jest wymiana lajków lub wzajemne polecanie swoich profili. Na pierwszy rzut oka wygląda jak kolejna metoda na zdobywanie bezwartościowych fanów, jednak jeśli robi się coś z głową, to prawie zawsze można na tym choć trochę zyskać. Lajkuj tylko te strony, które zgadzają się z tematyką Twojej własnej i polecaj jedynie takie, które naprawdę uważasz za wartościowe i poleciłbyś także prywatnie swoim znajomym. Jak w wielu innych przypadkach, tu także kluczem do sukcesu jest umiar. Udostępniaj inne strony okazjonalnie i nie rób ze swojego fanpage’a tablicy ogłoszeniowej.

 Wymiana lajków. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

Zalety:

 • rozsądne udostępnianie buduje pozytywny wizerunek Twojej firmy i pokazuje, że nie zamykasz się na współpracę
 • metoda bezpłatna

Wady:

 • raczej słaba skuteczność jeśli chodzi o pozyskiwanie potencjalnych klientów
 • nieprzemyślane polecenia zaśmiecą Twój fanpage, a lajkowanie „byle czego” będzie widoczne w sekcji „polubione przez tę stronę”
 • osoba, z którą wymieniasz polubienia, może je cofnąć zaraz po „transakcji”

8. Treści budzące emocje

Sentyment, rozbawienie, oburzenie, szok. Mało kto jest w stanie przejść obojętnie obok materiałów, które wzbudzają w nim emocje – nie ważne, czy pozytywne, czy wręcz przeciwnie. Jeśli regularnie będziesz wrzucał zdjęcia rozkosznie nieporadnych pand albo kontrowersyjne tezy na polityczne tematy z pewnością wiele osób polubi Twój fanpage, żeby obserwować dyskusje pod postami. A nie dlatego, że podoba im się Twój produkt. Niewykluczone, że nawet nie zwrócą uwagi na to, czym właściwie zajmuje się Twoja firma. Nie oznacza to jednak, że profil ma być prowadzony sztywnie i bezuczuciowo – opublikowanie contentu, który budzi emocje, ale jest powiązany z tematyką całego profilu, zawsze spotka się z uznaniem. A zdjęcia kotów zostawmy fanpage’om o kotach 🙂

Koty na Facebooku. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

Zalety:

 • treści budzące emocje przyciągają obserwatorów i angażują w dyskusję

.Wady:

 • generują polubienia od osób zainteresowanych stricte tymi treściami, a nie Twoją ofertą

9. Konkursy

Nic nie przyciąga ludzi tak, jak możliwość otrzymania czegoś za darmo, co jest jednocześnie wadą i zaletą organizowania konkursów. Wiele osób może polubić Twój fanpage tylko po to, by wziąć udział w konkursie i być na bieżąco z informacjami na jego temat, a po ogłoszeniu wyników zwyczajnie odlajkować i zapomnieć o Twoim istnieniu. Aby uniknąć najazdu typowych „konkursowiczów” warto postawić na kreatywne zadania, najlepiej połączone z prezentacją Twoich wyrobów czy usług. Zadaniem konkursowym może być np. wrzucenie zdjęcia z produktem Twojej firmy lub opisanie wrażeń z jego używania, nagrodą natomiast coś, co przy okazji zachęci wygranego do korzystania z Twojej oferty w przyszłości. Może to być rabat na zakupy zamiast darmowej rzeczy ze sklepu lub przedmiot, do którego komponenty produkujesz (np. ekspres do kawy – kapsułki).

Konkurs na Facebooku. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

.

Zalety:

 • generuje dużo nowych polubień
 • daje możliwość zdobycia wartościowego, unikalnego contentu jakim są np. zdjęcia użytkowników z Twoim produktem
 • najczęściej przyciąga osoby zainteresowane Twoją ofertą

Wady:

 • uczestnicy konkursu mogą cofnąć polubienie zaraz po jego zakończeniu
 • konieczność opracowania szczegółowego regulaminu zgodnego z zasadami Facebooka

10. Wtyczka lub odnośnik na stronie

Wtyczka lub odnośnik do Facebooka na stronie internetowej to prosty sposób na zwiększenie liczby polubień. Mają ten plus, że prawie nic nie trzeba przy nich robić, a lajki spływają same. Wystarczy, że zainstalujesz je w widocznym miejscu na swojej stronie internetowej, a każdy, kto ją odwiedzi i uzna za wartą śledzenia, zacznie Cię obserwować. Internauci są zazwyczaj leniwi i/ lub zabiegani, więc bez umieszczenia takiego odnośnika możesz bezpowrotnie stracić ich uwagę. Nie każdemu chce się bowiem „grzebać” za firmą bezpośrednio w wyszukiwarce Facebooka, gdzie nazwy przedsiębiorstw często się powtarzają lub są do siebie bardzo podobne. To wprowadza w konsternację i zniechęca do dalszych poszukiwań. Dobrym rozwiązaniem jest wybór wtyczki, która poza odesłaniem na fanpage będzie też wyświetlała zdjęcia znajomych, którzy już zdążyli go polubić. To zawsze jest dodatkową motywacją do kliknięcia „lubię to”.

Wtyczka Facebook na stronę. Jak zdobyć lajki na Facebooku?

 

Odnośnik do Facebooka w stopce. Jak zdobyć lajki na Facebooku?Zalety:

 • nie wymaga z Twojej strony prawie żadnego zaangażowania, poza instalacją i okazjonalnymi aktualizacjami
 • przenosi gości ze strony internetowej, czyli osoby potencjalnie zainteresowane Twoją ofertą

.

Wady:

 • nie daje spektakularnych efektów

Co wybrać?

Sposobów na zdobycie polubień jest wiele i każdy może wybrać taki, który pomoże mu w osiągnięciu celu. Czy będzie to pozorna „fajność” zbudowana na kupowaniu obserwujących, czy może silna społeczność zainteresowana Twoimi ofertami – to zależy od Ciebie.

Jedno jest pewne: jeśli chcesz odnieść sukces, pytanie „jak zdobyć lajki na Facebooku” musisz zamienić na „jak zdobyć wartościowe lajki”. Jeśli wciąż nie jesteś pewien, jak na nie odpowiedzieć, możesz przekazać prowadzenie swojej strony profesjonalistom, ale najpierw przeczytaj nasz poprzedni artykuł Ile kosztuje prowadzenie fanpage?

Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Komentarze

 1. Sposób 11 to likeplus.eu, dodajesz swoją stronkę i lajki lecą, przy okazji możesz pomóc innym i zdobyć fajne nagrody 🙂

 2. Wskazówka dla osób korzystających z metody Like za like – przy zbyt intensywnym lajkowaniu innych stron, FB blokuje tę funkcję uznając, że jej nadużywasz…

 3. Bardzo fajny post, z chęcią skorzystam z kliku wskazówek. Instagram mi rośnie, a Facebook stoi, czas coś z tym zrobić. 🙂

 4. Najlepszą metodą jest ” wymuszenie ” komentarza pod postem. Widoczność posta wzrasta lawinowo. Reszta to już content i systematyczna praca.

 5. Lepszym sposobem i z pewnością że fajni nie odejdą są szybkielajki.pl – dla mojej firmy dało to zdecydowane efekty także wszystkim polecam kupowanie like na tej stronie

 6. Wg mnie umieszczenie widgetów oraz popupów po wejściu na stronie daje dobry efekt. Umieściłem to u siebie na sitemag.pl i sprawdze się okej. Zaproszenia znajomych też dają efekt no i czasami są aktywni :d

 7. Bardzo dobry artykuł. Popieram, że nie istotne jest, aby zapraszać znajomych jak leci. Niestety wiele poradników zachęca do tego. To poważny błąd. Lepiej zaprosić tych co będą zainteresowani. Niektórzy twierdzą, że od przybytku głowa nie boli. Ale w tym wypadku niszczymy strukturę naszej grupy fanów tzn. zapraszamy ludzi spoza tematu. Ci są nieaktywni (bo ich to nie interesuje). A przecież to algorytm ocenia czy dalej propagować posta. Dbajcie o grupę fanów… aż do przesady.

 8. Niestety czasy budowania zasięgów na FB bez kasy minęły. Oczywiście da się to robić, ale nie jest łatwo. Instagram to wciąż świeżynka dlatego tak łatwo się buduje.

 9. Najlepszy sposób na zyskanie fanów to ciekawe i wartościowe wpisy, oraz zróżnicowany content. Jakość grupy odbiorców jest istotniejsza niż ich ilość.

 10. Kupowałem kiedyś like z allegro jednak są to tylko puste konta. Zacząłem eksperymentować z contentem który produkuję lecz to również nic nie dało. Któregoś dnia wpadłem na stronkę szybkielajki.pl lajki od nich do tej pory mi nie znikły dodatkowo konta o polsko brzmiących nazwach. Wg mnie w tych cenach nic lepszego nie dostaniecie więc warto.

 11. Super artykuł jednak nic mi nie pomógł. Kupuję teraz lajki na szybkielajki.pl i w końcu mój profil zyskał realnych odbiorców. Wniosek z tego taki płać a będziesz popularny 🙁

 12. Super ofertę mają na socialmediabost.pl, dość tanio wychodzą u nich polubienia i followersi na instagram. I najważniejsze dla mnie że system składania zamówień jest jasny i przejrzysty, wiem za co płacę i wiem na kiedy będę miała realizację zrobioną, nie ociągają się, trzymają się terminów wykonania zamówienia.

 13. Polecam ekspresowelajki.pl Ostatnio kupowałem u nich Lajki na Facebooka. Mają też Suby, Lajki, Wyświetlenia Youtube. Bardzo potrzebowałem tych lajków, dostałem to co chciałem. Dobre ceny, szybka realizacja, tylko z prawdziwych kont. Także polecam !

 14. Trzeba dobrze wybrać serwis z takimi usługami, aby nie dostać czegoś niskiej jakości, bo wtedy efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

european search awards finalist