CTR

Co to jest CTR? – Definicja

CTR – Click Through Rate, który nazywamy także współczynnikiem klikalności  – określa stosunek kliknięć w reklamę do jej wyświetleń. Dla każdego reklamodawcy to ważny wskaźnik, gdyż obrazuje skuteczność słów kluczowych, treści reklam czy obrazów. Wyrażany jest w procentach. Wysoki CTR świadczy o tym, że słowa kluczowe zostały właściwie dobrane do grupy reklam, a użytkownik klika w reklamę, gdyż ma ona powiązanie z wyszukiwanym przez niego hasłem.

Jak obliczyć CTR?

Obliczanie CTR

Przykład: Jeśli reklama wygenerowała 150 kliknięć na 1000 wyświetleń, to CTR wynosi: (150/1000)*100 % = 15 %.

Kiedy wskaźnik Click Through Rate jest zadowalający?

Nie ma jednej, wyraźnej granicy wartości, po osiągnięciu której możemy ze spokojem uznać, że nasza reklama jest skuteczna. Dla każdego biznesu, a nawet dla każdego typu kampanii, wygląda to inaczej. Jeśli chcesz ustalić jak wysoki CTR jest satysfakcjonujący w twojej kampanii, stwórz ocenę porównawczą na podstawie wyników w podobnych warunkach. Więcej o wskaźniku CTR przeczytasz w artykule Delante – Jak czytać raporty Google Ads

Pamiętaj, że niski wynik wskaźnika klikalności Click Through Rate jednoznacznie nie przekreśla twojej reklamy. Zawsze jest kilka czynników, które możesz poprawić, aby poprawić wynik. Najczęściej to zmiana opisu lub nagłówków. Czasami słabszy wynik jest efektem testów reklam. W każdej grupie reklam znajdzie się taka, która będzie miała doskonały wynik oraz taka, która nie osiągnie zadowalającego efektu.

Mamy nadzieję, że powyższa definicja pozwoliła Ci zrozumieć co to jest CTR.

Czy ta definicja była pomocna?
(1)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

Wczoraj, 14 marca 2023, OpenAI wypuściło na światło dzienne GPT-4, czyli kolejną iterację ich modelu językowego, na bazie którego działa bijący rekordy popularności ChatGPT. Czy ChatGPT będzie teraz znacznie mądrzejszy?

Czytaj więcej
Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Co gdybym Ci powiedział, że 32%* spośród użytkowników odwiedzających Twoją stronę – czyli w zasadzie co trzecia osoba – nie może się po niej poruszać? Jedna na trzy osoby nie może przeczytać dostępnych treści. Co trzecia osoba ma problem z wykonaniem działań, których oczekujesz. Co trzecia osoba opuszcza Twoją witrynę, ponieważ nie może nacisnąć żadnego przycisku.

Czytaj więcej