Rozszerzenie lokalizacji

Co to jest rozszerzenie lokalizacji? Definicja

Rozszerzenie lokalizacji to jedno z rozszerzeń reklam dostępnych do wyboru w Google Ads. Dodaje się je, aby użytkownicy mogli łatwiej odnaleźć Twój sklep lub adres Twojej firmy. Przy Twojej reklamie Google będzie się wyświetlać adres, mapa wskazanej lokalizacji oraz odległość od niej. Po kliknięciu w rozszerzenie lokalizacji zostaniesz przeniesiony do Map Google, które pokażą jak dostać się do danego miejsca.

Możemy dodać je na poziomie całego konta, kampanii lub grupy reklam.

Rozszerzenia lokalizacji dostępne są w:

  • sieci wyszukiwania Google, reklamy tekstowe i Mapy Google
  • sieci reklamowej Google
  • Reklamach wideo w YouTube/li>

Rozszerzenia są szczególnie ważne, jeśli położenie Twojego sklepu ma znaczenie dla klienta np. jeśli posiadasz pizzerię, sklep obuwniczy, salon kosmetyczny.

Co to jest rozszerzenie lokalizacji

Czy ta definicja była pomocna?
(0)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

Wczoraj, 14 marca 2023, OpenAI wypuściło na światło dzienne GPT-4, czyli kolejną iterację ich modelu językowego, na bazie którego działa bijący rekordy popularności ChatGPT. Czy ChatGPT będzie teraz znacznie mądrzejszy?

Czytaj więcej
Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Co gdybym Ci powiedział, że 32%* spośród użytkowników odwiedzających Twoją stronę – czyli w zasadzie co trzecia osoba – nie może się po niej poruszać? Jedna na trzy osoby nie może przeczytać dostępnych treści. Co trzecia osoba ma problem z wykonaniem działań, których oczekujesz. Co trzecia osoba opuszcza Twoją witrynę, ponieważ nie może nacisnąć żadnego przycisku.

Czytaj więcej