Ruch Direct

Co to jest Ruch Direct? – Definicja

Ruch Direct (ruch bezpośredni) jest jednym ze źródeł ruchu, który pojawia się w raportach Google Analytics. Direct traffic oznacza, że użytkownik wszedł na konkretną stronę internetową, wpisując adres URL w okno przeglądarki internetowej lub skorzystał z zapisanego w zakładkach adresu. Wejście bezpośrednie to również kliknięcie w link umieszczony w plikach Word, Excel czy PDF, a także wejście na stronę za pomocą linka umieszczonego w e-mailu odczytanym w kliencie pocztowym (np. Thunderbird czy Outlook).

Jakie jest źródło ruchu bezpośredniego?

Analizowanie ruchu Direct pozwala zbadać, czy dana marka posiada duże grono stałych klientów. Ruch bezpośredni generowany jest przez kilka kategorii użytkowników. Do ich grona można zaliczyć osoby, które: zapamiętały adres URL strony lub zapisały go w zakładce, odgadły adres witryny po skojarzeniu go z marką, dowiedziały się o stronie internetowej za pośrednictwem prowadzonej kampanii off-line (np. billboardy, z gazety), odwiedziły stronę z polecenia innych osób lub weszły na stronę z innych źródeł, które ze względu na błędy techniczne, nie zostały przypisane. Warto pamiętać, że przy wpisywaniu adresu do paska adresu przeglądarka podpowiada użytkownikowi stronę lub strony, które wcześniej odwiedził.

Miej na uwadze, że źródło ruchu Direct nie nadpisuje danych dotyczących źródła poprzedniej wizyty – wynika to z domyślnych ustawień Google Analytics.

Czy ta definicja była pomocna?
(1)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Podstawy SEO dla web developera.  Co warto wiedzieć?

Podstawy SEO dla web developera. Co warto wiedzieć?

Optymalizacja strony WWW jest niezbędnym elementem w SEO. Witryna powinna spełniać wymagania algorytmu Google, gdyż ma to istotny wpływ na jej widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania. Podstawy SEO dla programisty są kluczową wiedzą, która pomoże web developerowi odpowiedzialnemu za realizację serwisu ułatwić proces budowania widoczności strony w SERP-ach, a także osiągnięcie porozumienia pomiędzy programistą a SEOwcem.

Czytaj więcej
Platforma sprzedaży B2B - jakie cechy powinna posiadać?

Platforma sprzedaży B2B - jakie cechy powinna posiadać?

Rynek e-commerce to dzisiaj nie tylko ciągle rosnąca liczba sklepów internetowych kierujących swoją ofertę do klienta indywidualnego. To również szereg platform, które wspierają procesy sprzedaży B2B i pomagają realizować zamówienia od klientów hurtowych. Czym powinna się charakteryzować dobrze zaprojektowana platforma B2B? O tym poniżej.

Czytaj więcej