Ruch organiczny

Co to jest ruch organiczny? – Definicja

Ruch organiczny (ang. organic traffic) to ruch bezpłatny, pozyskiwany z wejść użytkowników na stronę internetową, po wpisaniu przez nich frazy w wyszukiwarce i kliknięciu w konkretny link strony www w wynikach wyszukiwania SERP. Wyniki bezpłatne pojawiają się pod wynikami płatnymi, oznaczonymi jako reklama.

Jak zwiększyć ruch organiczny na stronie?

Strony generujące największy ruch organiczny znajdują się w TOP10 wyników wyszukiwania, czyli na pierwszej stronie wyszukiwarki. Aby zwiększyć ruch bezpłatny na swojej witrynie, należy zadbać o skuteczny proces pozycjonowania. Jednymi z podstawowych elementów SEO są poprawna struktura nagłówków na stronie, meta dane zoptymalizowane pod właściwe słowa kluczowe, odpowiedniej długości treści na stronie, prawidłowe linkowanie wewnętrzne.

Dzięki pracy na stronie poprawiającej elementy wpływające na SEO, dana strona internetowa będzie wyświetlana coraz wyżej w wynikach wyszukiwania, a tym samym będzie generować cenny ruch organiczny.

Jak zmierzyć ruch organiczny na stronie www?

Istnieje kilka narzędzi mierzących ruch organiczny na stronie internetowej. Najpopularniejszym jest oczywiście Google Analytics. Warto skorzystać również z takich narzędzi, jak Search Console, Senuto czy Semstorm.

Czy ta definicja była pomocna?
(0)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

Wczoraj, 14 marca 2023, OpenAI wypuściło na światło dzienne GPT-4, czyli kolejną iterację ich modelu językowego, na bazie którego działa bijący rekordy popularności ChatGPT. Czy ChatGPT będzie teraz znacznie mądrzejszy?

Czytaj więcej
Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Co gdybym Ci powiedział, że 32%* spośród użytkowników odwiedzających Twoją stronę – czyli w zasadzie co trzecia osoba – nie może się po niej poruszać? Jedna na trzy osoby nie może przeczytać dostępnych treści. Co trzecia osoba ma problem z wykonaniem działań, których oczekujesz. Co trzecia osoba opuszcza Twoją witrynę, ponieważ nie może nacisnąć żadnego przycisku.

Czytaj więcej