.animate-view{opacity: 1 !important;}

Ruch organiczny

Co to jest ruch organiczny? – Definicja

Ruch organiczny (ang. organic traffic) to ruch bezpłatny, pozyskiwany z wejść użytkowników na stronę internetową, po wpisaniu przez nich frazy w wyszukiwarce i kliknięciu w konkretny link strony www w wynikach wyszukiwania SERP. Wyniki bezpłatne pojawiają się pod wynikami płatnymi, oznaczonymi jako reklama.

Jak zwiększyć ruch organiczny na stronie?

Strony generujące największy ruch organiczny znajdują się w TOP10 wyników wyszukiwania, czyli na pierwszej stronie wyszukiwarki. Aby zwiększyć ruch bezpłatny na swojej witrynie, należy zadbać o skuteczny proces pozycjonowania. Jednymi z podstawowych elementów SEO są poprawna struktura nagłówków na stronie, meta dane zoptymalizowane pod właściwe słowa kluczowe, odpowiedniej długości treści na stronie, prawidłowe linkowanie wewnętrzne.

Dzięki pracy na stronie poprawiającej elementy wpływające na SEO, dana strona internetowa będzie wyświetlana coraz wyżej w wynikach wyszukiwania, a tym samym będzie generować cenny ruch organiczny.

Jak zmierzyć ruch organiczny na stronie www?

Istnieje kilka narzędzi mierzących ruch organiczny na stronie internetowej. Najpopularniejszym jest oczywiście Google Analytics. Warto skorzystać również z takich narzędzi, jak Search Console, Senuto czy Semstorm.

Przeczytaj powiązane posty

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM