Yahoo

Co to jest Yahoo? – Definicja

Yahoo to przeglądarka internetowa oraz wyszukiwarka. Umożliwia ona użytkownikom dostęp do szerokiej gamy stron internetowych i usług, takich jak wiadomości, pogoda, sport i rozrywka. Yahoo jest dostępna w wielu językach i można ją łatwo obsługiwać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.

Różnica między Google a Yahoo

Yahoo bywa często porównywane do Google. Obie mają swoje zalety i wady, ale różnią się one głównie tym, że Google jest bardziej rozbudowana, funkcjonalna i używa jej znacznie więcej osób, podczas gdy Yahoo jest prostsza i mniej złożona.

Google oferuje szeroki wachlarz funkcji, które umożliwiają użytkownikom dostosowanie wyników wyszukiwania do ich potrzeb. Na przykład można filtrować wyniki według daty publikacji, rodzaju dokumentu, lokalizacji i innych kryteriów. Ponadto Google umożliwia wyszukiwanie obrazów, wiadomości, a nawet map.

Yahoo oferuje podobne funkcje, ale ich liczba jest ograniczona w porównaniu z tym, co oferuje Google. Yahoo ma również mniej dostępnych narzędzi filtrowania wyników wyszukiwania niż Google.

Funkcje, które wyróżniają Yahoo

  • wyszukiwanie bez reklam, co jest dużym udogodnieniem dla użytkowników,
  • Finanse Yahoo
  • Flickr
  • Raportowanie linków zwrotnych

Czym jest Yahoo Gemini?

Yahoo Gemini to specjalny program marketingowy dedykowany dla Yahoo. Jest to jeden z niewielu sposobów na pozyskiwanie ruchu na stronie internetowej przez Yahoo. Funkcjonuje on w podobny sposób do innych programów partnerskich, takich jak Google Ads czy Facebook Ads.

Czy ta definicja była pomocna?
(0)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Jak robić reklamy świąteczne? Praktyczne porady

Jak robić reklamy świąteczne? Praktyczne porady

Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o świętach Bożego Narodzenia to spokój, radość i spotkania z rodziną. Pamiętajmy jednak także, że okres bożonarodzeniowy to jedno z największych wydarzeń zakupowych na świecie. Świętują go więc nie tylko ludzie, ale także firmy, które przygotowują się do niego m.in. przez reklamy świąteczne.

Czytaj więcej