Geolokalizacja strony

Co to jest geolokalizacja strony? – Definicja

Geolokalizacja strony to przede wszystkim różnego rodzaju narzędzia, które rozpoznają lokalizację użytkownika witryny i na tej podstawie dopasowują dla niego wersję językową i treść. Mimo, iż wydaje się to ciekawym rozwiązaniem technologicznym, to w praktyce może przysporzyć sporych problemów i negatywnie wpłynąć na SEO. Zanim zdecydujemy się na jej wdrożenie, warto zapoznać się z rozporządzeniem dotyczącym Geoblokowania, przyjętym przez Parlament Europejski.

Czym jest geolokalizacja strony?

Geolokalizacja w praktyce

Biorąc pod uwagę, że roboty Google działają z terenu USA, musimy liczyć się z faktem, że będą przekierowywane zawsze na angielskie wersje strony. W praktyce oznacza to, że inne wersje stron mogą być pomijane i nie indeksowane lub indeksowane wolniej. Będzie to mieć negatywny wpływ na pozycjonowanie, dlatego jeśli dany CMS daje taką możliwość, zaleca się wyłączenie tej funkcji.

Kolejny problem może dotyczyć samych użytkowników. Nie mamy gwarancji, że osoba wchodząca na stronę np. z Niemiec zrozumie treści, mówi w języku niemieckim i płaci jedynie w Euro. Dotyczy to szczególnie turystów.

Podsumowując, geolokalizacja strony może negatywnie wpływać na odbiór witryny zarówno przez roboty Google jak i przez użytkowników.

Czy ta definicja była pomocna?
(2)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Podstawy SEO dla web developera.  Co warto wiedzieć?

Podstawy SEO dla web developera. Co warto wiedzieć?

Optymalizacja strony WWW jest niezbędnym elementem w SEO. Witryna powinna spełniać wymagania algorytmu Google, gdyż ma to istotny wpływ na jej widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania. Podstawy SEO dla programisty są kluczową wiedzą, która pomoże web developerowi odpowiedzialnemu za realizację serwisu ułatwić proces budowania widoczności strony w SERP-ach, a także osiągnięcie porozumienia pomiędzy programistą a SEOwcem.

Czytaj więcej
Platforma sprzedaży B2B - jakie cechy powinna posiadać?

Platforma sprzedaży B2B - jakie cechy powinna posiadać?

Rynek e-commerce to dzisiaj nie tylko ciągle rosnąca liczba sklepów internetowych kierujących swoją ofertę do klienta indywidualnego. To również szereg platform, które wspierają procesy sprzedaży B2B i pomagają realizować zamówienia od klientów hurtowych. Czym powinna się charakteryzować dobrze zaprojektowana platforma B2B? O tym poniżej.

Czytaj więcej