Geolokalizacja strony

Co to jest geolokalizacja strony? – Definicja

Geolokalizacja strony to przede wszystkim różnego rodzaju narzędzia, które rozpoznają lokalizację użytkownika witryny i na tej podstawie dopasowują dla niego wersję językową i treść. Mimo, iż wydaje się to ciekawym rozwiązaniem technologicznym, to w praktyce może przysporzyć sporych problemów i negatywnie wpłynąć na SEO. Zanim zdecydujemy się na jej wdrożenie, warto zapoznać się z rozporządzeniem dotyczącym Geoblokowania, przyjętym przez Parlament Europejski.

Czym jest geolokalizacja strony?

Geolokalizacja w praktyce

Biorąc pod uwagę, że roboty Google działają z terenu USA, musimy liczyć się z faktem, że będą przekierowywane zawsze na angielskie wersje strony. W praktyce oznacza to, że inne wersje stron mogą być pomijane i nie indeksowane lub indeksowane wolniej. Będzie to mieć negatywny wpływ na pozycjonowanie, dlatego jeśli dany CMS daje taką możliwość, zaleca się wyłączenie tej funkcji.

Kolejny problem może dotyczyć samych użytkowników. Nie mamy gwarancji, że osoba wchodząca na stronę np. z Niemiec zrozumie treści, mówi w języku niemieckim i płaci jedynie w Euro. Dotyczy to szczególnie turystów.

Podsumowując, geolokalizacja strony może negatywnie wpływać na odbiór witryny zarówno przez roboty Google jak i przez użytkowników.

Czy ta definicja była pomocna?
(3)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

10 pytań i odpowiedzi o SEO

10 pytań i odpowiedzi o SEO

Czy w SEO odpowiedzią na każde pytanie jest “to zależy”? Wojciech Urban udowadnia, że nie zawsze! Zebraliśmy 10 najczęściej powtarzających się pytań o SEO i nagraliśmy krótkie filmiki z odpowiedziami. Możesz ich posłuchać na naszym kanale na YouTube lub przeczytać transkrypcję na naszym blogu. 

Czytaj więcej
Jak dodać firmę do Google Maps?

Jak dodać firmę do Google Maps?

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była dobrze widoczna w sieci, wykorzystaj możliwości wizytówki Google Moja Firma. Jej posiadanie pozytywnie wpływa nie tylko na wizerunek, ale również pozycjonowanie strony. Podpowiadamy, jak dodać firmę do Google Maps. Dzięki temu przy niewielkim wysiłku zyskasz liczne korzyści dla swojego biznesu.

Czytaj więcej