Geolokalizacja strony

Co to jest geolokalizacja strony? – Definicja

Geolokalizacja strony to przede wszystkim różnego rodzaju narzędzia, które rozpoznają lokalizację użytkownika witryny i na tej podstawie dopasowują dla niego wersję językową i treść. Mimo, iż wydaje się to ciekawym rozwiązaniem technologicznym, to w praktyce może przysporzyć sporych problemów i negatywnie wpłynąć na SEO. Zanim zdecydujemy się na jej wdrożenie, warto zapoznać się z rozporządzeniem dotyczącym Geoblokowania, przyjętym przez Parlament Europejski.

Czym jest geolokalizacja strony?

Geolokalizacja w praktyce

Biorąc pod uwagę, że roboty Google działają z terenu USA, musimy liczyć się z faktem, że będą przekierowywane zawsze na angielskie wersje strony. W praktyce oznacza to, że inne wersje stron mogą być pomijane i nie indeksowane lub indeksowane wolniej. Będzie to mieć negatywny wpływ na pozycjonowanie, dlatego jeśli dany CMS daje taką możliwość, zaleca się wyłączenie tej funkcji.

Kolejny problem może dotyczyć samych użytkowników. Nie mamy gwarancji, że osoba wchodząca na stronę np. z Niemiec zrozumie treści, mówi w języku niemieckim i płaci jedynie w Euro. Dotyczy to szczególnie turystów.

Podsumowując, geolokalizacja strony może negatywnie wpływać na odbiór witryny zarówno przez roboty Google jak i przez użytkowników.

Czy ta definicja była pomocna?
(2)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?

Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?

Artykuły sponsorowane to forma reklamy, która z jednej strony może bezpośrednio przekładać się na zdobywanie klientów, a z drugiej może również wspierać SEO Twojej strony. Tych celów nie zrealizujesz jednak byle jaką treścią. Powinna być ona przemyślana. Jak napisać dobry artykuł sponsorowany? Co ma kluczowe znaczenie? Czytaj dalej.

Czytaj więcej
Duże zasięgi, niski koszt i skuteczny sposób na zwiększenie świadomości marki - na czym polega Viral Marketing?

Duże zasięgi, niski koszt i skuteczny sposób na zwiększenie świadomości marki - na czym polega Viral Marketing?

Społeczność internetowa to wyjątkowo silne narzędzie marketingowe. Wzajemne udostępnianie sobie treści przez użytkowników stanowi ogromny potencjał w kontekście działań promocyjnych i sprzedażowych. Ciekawym przykładem tego, jak różną formę może przybierać, jest marketing wirusowy. Kampanie te potrafią być zarazem niezwykle kreatywne, skuteczne i opłacalne. Na czym polega Viral Marketing i jakie znaczenie może mieć w e-commerce?

Czytaj więcej