.animate-view{opacity: 1 !important;}

Geolokalizacja strony

Co to jest geolokalizacja strony? – Definicja

Geolokalizacja strony to przede wszystkim różnego rodzaju narzędzia, które rozpoznają lokalizację użytkownika witryny i na tej podstawie dopasowują dla niego wersję językową i treść. Mimo, iż wydaje się to ciekawym rozwiązaniem technologicznym, to w praktyce może przysporzyć sporych problemów i negatywnie wpłynąć na SEO. Zanim zdecydujemy się na jej wdrożenie, warto zapoznać się z rozporządzeniem dotyczącym Geoblokowania, przyjętym przez Parlament Europejski.

Czym jest geolokalizacja strony?

Geolokalizacja w praktyce

Biorąc pod uwagę, że roboty Google działają z terenu USA, musimy liczyć się z faktem, że będą przekierowywane zawsze na angielskie wersje strony. W praktyce oznacza to, że inne wersje stron mogą być pomijane i nie indeksowane lub indeksowane wolniej. Będzie to mieć negatywny wpływ na pozycjonowanie, dlatego jeśli dany CMS daje taką możliwość, zaleca się wyłączenie tej funkcji.

Kolejny problem może dotyczyć samych użytkowników. Nie mamy gwarancji, że osoba wchodząca na stronę np. z Niemiec zrozumie treści, mówi w języku niemieckim i płaci jedynie w Euro. Dotyczy to szczególnie turystów.

Podsumowując, geolokalizacja strony może negatywnie wpływać na odbiór witryny zarówno przez roboty Google jak i przez użytkowników.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM