Widget

Co to jest Widget? – Definicja

Widget (widżet) to interaktywny element graficznego interfejsu użytkownika, będący swego rodzaju dodatkiem. To gotowe rozwiązanie pozwalające na rozszerzenie funkcjonalności strony internetowej.

Najczęściej umieszczony w stopce lub panelu bocznym witryny. Widżet dodaje swój kod do źródła strony, dzięki czemu możliwe są różne czynności, które może wykonać użytkownik. Instalacja gotowego widżetu pozwala zaoszczędzić czas programiście.

Przykładowe użycie

Widget ma za zadanie zwiększyć funkcjonalność danej strony internetowej. Występuje pod postacią integracji z Social Mediami, formularza kontaktowego, kalendarza czy wewnętrznej wyszukiwarki na stronie. Jest wykorzystywany w celu udoskonalenia lub uatrakcyjnienia strony dla użytkownika. Elementy te umożliwiają  przedstawienie plików video czy grafiki w przeglądarce.

  5,00 / 5 ( 1 )
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu.