.animate-view{opacity: 1 !important;}

Kursy SEO online, które polecamy na start

10min.

Komentarze:2

Kursy SEO online, które polecamy na startd-tags
15 grudnia 2021
Jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z SEO, ale nie wiesz, gdzie zacząć… możesz to zrobić tutaj. 😉 Zebraliśmy dla Ciebie ranking wartościowych kursów SEO i źródeł wiedzy o pozycjonowaniu — wybierz jeden z nich (lub więcej jeśli chcesz) i ruszaj do pracy!

10min.

Komentarze:2

Chcesz wdrożyć się w SEO, poznać tajniki pozycjonowania i zrozumieć, z czym to się w ogóle je? Potrzebujesz, żeby ktoś wytłumaczył Ci, co to indeks i co na naszych stronach robią roboty Google, a potem pokazał, jak możesz oddziaływać na wszystkie aspekty pozycjonowania i osiągać zamierzone efekty? A może chcesz zacząć pracę w SEO, ale nie wiesz, jak zacząć?

Wiemy, jak łatwo zagubić się na początku w branży, dlatego zebraliśmy tu kilka wartych polecenia kursów SEO i z pokrewnych tematów, jak np. analityka internetowa i content marketing, by ułatwić Ci poruszanie się w gąszczu informacji. Zobacz, jakie kursy online polecamy dla tych, którzy chcą wejść do branży z przytupem.

Polecane kursy SEO online dla początkujących. Ranking

1. papaSEO

Profesjonalny, nowoczesny kurs dla osób początkujących? Dokładnie taki jest kurs papaSEO. Dlatego zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce w naszym rankingu szkoleń SEO.

To lekcje online, które powstały jako kontynuacja serii ponad 40 stacjonarnych szkoleń przeprowadzonych przez Grzegorza Strzelca pod nazwą SEOtour. Ogromną zaletą platformy jest to, że w każdej chwili można wrócić do obejrzanych już lekcji i powtórzyć materiał. PapaSEO to kursy dla osób początkujących, zaprojektowane tak, by ich treść zrozumiał każdy, jednocześnie przekazując mnóstwo cennej (i aktualnej!) wiedzy także dla osób już osłuchanych z podstawami.

PapaSEO to docelowo ponad 30 godzin kursu, od podstaw do poziomu PRO. Szkolenia SEO obejmują tematykę analityki, researchu, działań off- oraz on-site, tworzenia treści i wiele innych. Pełną listę tematów znajdziesz tutaj: https://papaseo.com/lista-tematow-w-kursie-seo.

Cena:
Cena brutto dostępu do platformy, na której znajdziesz wszystkie kursy, to:

 • 950 zł za rok przy jednorazowej płatności
 • 650 zł + 550 zł za rok przy płatności w 2 ratach

Poziom trudności:

 • Dla początkujących
 • Dla średnio zaawansowanych

Certyfikat:
Tak

Kurs SEO - papaSEO

Źródło: https://papaseo.com/

2. Kurs MOZ

Jeden z najlepszych kursów z zakresu pozycjonowania stron internetowych. O czym mowa? Oczywiście o kursie MOZ. 

Jeśli chcesz poznać tajniki pozycjonowania od podstaw oraz praktyczne wskazówki, to kurs SEO dla początkujących od MOZ będzie strzałem w dziesiątkę. Platforma daje możliwość zapoznania się między innymi z link buildingiem, lokalnym oraz mobilnym SEO, czy też z researchem słów kluczowych. A tematyka content marketingu, albo social media marketingu kusi także osoby, chcące poszerzyć wiedzę z nieco innych obszarów.

Istnieje również możliwość wykupienia kursów MOZ Academy, które dają szansę na zdobycie certyfikatów. Jednakże w tym wypadku trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. W zależności od tematyki cena może wynieść nawet 595$.

Cena:
Kursy SEO Learning Center są darmowe

Poziom trudności:
Dla początkujących

Certyfikat:
Nie. Certyfikaty dostępne są po odbyciu płatnych kursów MOZ Academy

Darmowy kurs SEO MOZ

Źródło: https://moz.com/learn/seo

3. Semrush Academy

Darmowy kurs SEO z certyfikatem i wiedza dostarczona przez ekspertów? To właśnie zapewnia SEO kurs Semrush Academy!

Semrush nie zapomina o osobach, które pragną dowiedzieć się więcej o marketingu internetowym. Darmowe kursy prowadzone przez różnych specjalistów pozwalają na otrzymanie ciekawych wskazówek oraz dawki merytorycznych informacji. Wystarczy rejestracja, żeby mieć dostęp do kursu na przykład z Technical SEO, czy też o Keyword Strategy.

Cena:
Darmowe kursy SEO

Poziom trudności:
Dla początkujących

Certyfikat:
Tak

Kursy SEO z Semrush Academy

Źródło: https://www.semrush.com/academy/

4. Grow with Google

Moc bezpłatnych materiałów edukacyjnych, które przydadzą się początkującym marketerom i właścicielom firm.

Kto nauczy nas lepiej podstaw marketingu internetowego i SEO niż sam Google? Grow with Google (dawniej Internetowe Rewolucje) to wiele różnych kursów. Flagowe szkolenie, Podstawy marketingu internetowego, to aż 40 godzin nauki, 26 modułów i możliwość uzyskania certyfikatu. Niektóre (patrzymy na Ciebie, 3-godzinny kursie Ułatw klientom znalezienie Twojej firmy w internecie!) mówią bardzo dużo o SEO, szczególnie o jego podstawach, inne nieco mniej.

Kursy z cyklu Grow with Google są całkowicie darmowe, a ich przejście bardzo elastyczne – sam wybierasz kiedy i gdzie je realizujesz, nie masz też obowiązku realizowania wszystkich modułów. Po kursach umożliwiających otrzymanie certyfikatu czeka Cię krótki test potwierdzający zdobyte umiejętności. Jest to więc opcja idealna, jeśli ktoś potrzebuje darmowego kursu SEO z certyfikatem.

Cena:
Kursy z cyklu są darmowe

Poziom trudności:

 • Dla początkujących
 • Dla średnio zaawansowanych

Certyfikat:
W zależności od kursu

Darmowy kurs SEO

Źródło: https://skillshop.exceedlms.com/student/collection/796504-digital-marketing?locale=pl

5. Learning SEO

Witryna pełna darmowej wiedzy, która krok po kroku poprowadzi Cię przez edukację SEO – wszystko bez żadnych opłat. Świetne dla początkujących i zaawansowanych.

Learningseo.io nie jest kursem samym w sobie, ale to świetne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z SEO. Dzięki rozbudowanej ścieżce pokazującej, jak krok po kroku zdobyć coraz szerszą i bardziej zaawansowaną wiedzę z zakresu pozycjonowania, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ta ogromna baza wiedzy korzysta ze sprawdzonych źródeł: artykułów, webinarów i innych mediów przygotowanych przez specjalistów takich firm jak np. MOZ, Ahrefs czy SEMrush. Pokazuje także narzędzia niezbędne do prowadzenia procesów SEO w najróżniejszych obszarach i prowadzi Cię przez naukę od absolutnych podstaw SEO, przez strategie, audyty, CMS-y, analizę fraz kluczowych i wiele innych.

Cena:
Darmowy kurs SEO

Poziom trudności:

 • Dla początkujących
 • Dla średnio zaawansowanych
 • Dla zaawansowanych

Certyfikat:
Nie

SEO kurs

Źródło: https://learningseo.io/

6. Lexy

Wolisz przyswajać wiedzę podczas lektury? Lexy ma na to sposób!

Lexy, czyli Marta Gryszko, to specjalistka z zakresu marketingu internetowego, z branżą SEO związana od 2005 r. Jej kursy SEO to obszerne e-booki (dostępne w formie PDF, EPUB i MOBI, a więc świetny do wydrukowania, czytania na komputerze, tabletach i czytnikach), który w wersji dla początkujących zawiera ponad 160 stron praktycznej wiedzy. Ogromną zaletą jest to, że są aktualizowane kilka razy do roku, więc zawsze pozostają aktualne.

Kurs sprawdzi się jako dodatek do nauki dla osób, które chcą samodzielnie poznać podstawy pozycjonowania albo chcą odświeżyć posiadaną już wiedzę i potrzebują zestawienia aktualnej wiedzy SEO zebranej w jednym miejscu. Dowiesz się między innymi, jak dobierać słowa kluczowe i przeprowadzać optymalizację pod Core Web Vitals i Mobile-First Index, poznasz narzędzia SEO i nauczysz diagnozować błędy na stronie. Istnieje też opcja kupienia kursu „Podstawy SEO dla twórców treści”. 

Cena:

 • Od 125 do 242 zł brutto
 • Darmowe e-booki „Link Building w kolorze #CCC” i „SEO Case study”

Poziom trudności:

 • Dla początkujących
 • Dla średniozaawansowanych

Certyfikat:
Tak

Szkolenia SEO

Źródło: https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/kurs-pozycjonowania-dla-poczatkujacych

Wskazówka: Dostępny jest też pakiet obejmujący kurs dla początkujących + średnio zaawansowanych.

7. Robię SEO

Spośród wielu form kursów SEO dla początkujących, jedną z popularniejszych są lekcje wideo. Dlatego nie możemy zapomnieć o vlogu Gosi, czyli Robię SEO, który stanowi cenną dawkę konkretnej wiedzy.

Czym jest link building i jak robić go dobrze? Jak analizować konkurencję w Google? Na co zwracać uwagę podczas optymalizacji treści na blogu? Jakie narzędzia SEO warto znać? Gosia odpowiada na te – i inne – pytania w bardzo przystępnej formie, która będzie odpowiednia zarówno dla osób początkujących, jak i np. pracowników działu marketingu, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o strategii SEO.

Cena:
Darmowy kurs

Poziom trudności:
Dla początkujących

Certyfikat:
Nie

Warto wspomnieć także o innych seriach filmików, które w bardzo przystępny sposób pomogą przyswoić wiedzę z zakresu SEO i marketingu internetowego. Polecamy sprawdzić Delante przy kawie, U nich działa, a także SEO Kawka.

Co oprócz szkolenia SEO? Kursy z content marketingu

Szkolenie Delante z Copywritngu SEO

Chcesz połączyć content marketing i SEO? Więc kurs od Delante jest właśnie dla Ciebie.

Nasze szkolenie z copywritingu SEO zostało przygotowane z myślą o osobach, które pragną treściami zwiększyć widoczność swojej strony. Obejmuje ok. 5-6h intensywnej wiedzy — od podstaw i korzyści, jakie daje SEO copywriting, przez algorytmy Google i klastrowanie treści, aż po przykładowe efekty contentu.

Szkolenie skierowane jest do szerokiego grona osób, ze względu na to, że jego dokładny zakres jest ustalany indywidualnie. Z tego powodu mogą wziąć w nim udział na przykład właściciele stron i sklepów internetowych, marketerzy, copywriterzy, czy po prostu osoby zainteresowane tą tematyką.

Cena:
Ustalana indywidualnie

Poziom trudności:
Zakres jest ustalany pod Twoje potrzeby

Certyfikat:
Nie

Kurs Content Marketingu od HubSpot

Kurs Content Marketingu HubSpot to darmowy kurs z certyfikatem. Czy może być coś lepszego?

Szkolenie pozwala na naukę tworzenia atrakcyjnego contentu, który będzie z chęcią dalej udostępniany, przyciągnie odbiorców i zwiększy konwersje. To także sposób na zdobycie wiedzy z tworzenia content planu zgodnego z wyznaczonymi celami. W końcu kurs od HubSpot ma za zadanie pokazać, jak zaimplementować taktyki SEO do tworzenia treści. Kurs polecany jest między innymi managerom, a także specjalistom od contentu oraz osobom, które prowadzą swój biznes.

Cena:
W 100% darmowy kurs z content marketingu

Poziom trudności:
Dla początkujących

Certyfikat:
Tak

Kursy SEO i content marketingu

Źródło: https://academy.hubspot.com/courses/content-marketing

Blogging for Business od Ahrefs

Ahrefs to pomoc nie tylko z linkami. Free Blogging Course jest do Twojej dyspozycji. 

Blogging for Business to opcja polecana właścicielom firm, które chcą czytelników bloga przemienić w konsumentów. Aby to zrobić, Ahrefs przygotował 40 lekcji w 11 modułach, składających się na 4,5-godzinny kurs. Z krótkich filmików dowiesz się między innymi, jak stworzyć strategię contentową na blogu, która pomoże przyciągnąć klientów oraz jak uzyskać ruch z wyszukiwarki. Pomocne będą także treści dotyczące optymalizacji contentu.

Na darmowym kursie skorzystają nie tylko właściciele firm, ale także team leaderzy, freelancerzy oraz specjaliści content marketingu. I oczywiście wszyscy zainteresowani zdobywaniem wiedzy w tym zakresie.

Cena:
Kurs jest całkowicie darmowy

Poziom trudności:
Dla początkujących

Certyfikat:
Nie

Szkolenia SEO Ahrefs

Źródło: https://ahrefs.com/academy/blogging-for-business

Kursy z analityki i podstaw programowania

Google Analytics 4

Inteligentne gromadzenie i analiza danych już nie będą stanowić dla Ciebie tajemnic!

Nie za każdą cenną wiedzę musisz płacić – Google oferuje liczne bezpłatne kursy pomagające poznać różne narzędzia, w tym Analytics. Dzięki platformie Skillshop nauczysz się korzystać z analityki od podstaw: poznasz najważniejsze funkcje narzędzi pomiarowych Google, a także absolutne podstawy, takie jak tworzenie konta, konfigurowanie usługi, pomiar skuteczności działań marketingowych i inne.

Jeśli to wszystko już wiesz, możesz przejść do lekcji o średnim poziomie zaawansowania oraz uzyskać Certyfikat Google Analytics.

Cena:
Kurs jest całkowicie darmowy

Poziom trudności:
Dla początkujących

Certyfikat:
Tak

Darmowy kurs SEO z certyfikatem

Źródło: https://skillshop.exceedlms.com/student/catalog/list?category_ids=6443-google-analytics-4

Wskazówka: Jeszcze więcej kursów znajdziesz w języku angielskim. Wystarczy, że przełączysz język w ustawieniach swojego konta.

Karol Dziedzic i jego szkolenia z analityki

Podnieś swoje kwalifikacje z zakresu Google Analytics i naucz się, jak efektywnie działać w sieci.

Lubisz jasne zasady i prostotę przekazu? Świetnie się składa – szkolenia z analityki internetowej Karola Dziedzica to 4 moduły, 7 godzin konkretów, bez lania wody. Do każdej lekcji otrzymasz dodatkowe materiały do samodzielnej lektury, które pozwolą Ci jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę. Wykupiony kurs będzie dla Ciebie dostępny przez cały rok, a w tym okresie będziesz mieć także możliwość odbycia konsultacji z Karolem, doświadczonym szkoleniowcem i specjalistą od Google Analytics oraz Google Ads.

Co konkretnie da Ci kurs? Nauczysz się sprawnie analizować efektywność prowadzonych przez firmy działań marketingowych, poznasz podstawy ROI oraz zasady działania Google Analytics (łącznie z praktycznymi zastosowaniami w pracy SEOwca czy specjalisty ds. marketingu).

Cena:
699 zł netto (dostępny także w pakiecie z kursem Google Ads za 1249 zł netto)

Poziom trudności:

 • Dla początkujących
 • Dla średnio zaawansowanych

Certyfikat:
Tak

Kurs SEO dla początkujących

Źródło: https://www.karoldziedzic.pl/

Szkolenia z podstaw z HTML i CSS (Udemy)

SEO to także cała masa pracy w kodzie strony.

Udemy to platforma, na której znajdziesz moc regularnie aktualizowanych, prowadzonych przez specjalistów kursów. Polecamy je m.in. do podszkolenia się z zakresu podstaw języków HTML i CSS. Co ważne, poza informacjami pozwalającymi stworzyć Ci krok po kroku własną (całkowicie funkcjonalną!) stronę internetową, zdobędziesz też mnóstwo wskazówek dotyczących odpowiedniego pozycjonowania witryn.

Do tego unikniesz częstych u początkujących osób błędów dzięki praktycznym wskazówkom od programisty mającego do czynienia z HTML-em i CSS-em od lat! Zakup kursu daje Ci dożywotni dostęp do 7,5 godzin treści wideo. Otrzymasz także certyfikat ukończenia szkolenia.

Cena:
Regularna cena: 449,99 zł, często w promocji nawet za 119,99 zł.

Poziom trudności:
Dla początkujących

Certyfikat:
Tak

Kurs SEO i nie tylko

Żródło: https://www.udemy.com/course/kurs-html-i-css-od-podstaw/

Szkolenie z GA4 Delante

Dawka wiedzy o wdrażaniu GA4 oraz raportach z Delante! Specjalista SEM jest do dyspozycji osób żądnych wiedzy. 

Od 2,5 do 4h merytorycznych informacji ze świata Google Analytic 4. To właśnie oferuje Delante osobom, które zaczynają swoją przygodę z analityką. Szkolenie GA4 sprawdzi się też idealnie dla właścicieli firm, specjalistów od marketingu oraz kadry zarządzającej.

Dla tych, którzy zdecydują się wziąć udział w kursie, czeka pomoc w okiełznaniu GA4, który niejednej osobie spędza sen z powiek. Dzięki temu nauczysz się, jak czytać raporty i będziesz wiedzieć, jak sprawdzić liczbę odwiedzin, czy też drogę użytkownika.

Cena:
Ustalana indywidualnie

Poziom trudności:

 • Dla początkujących
 • Dla średniozaawansowanych
 • Dokładny zakres ustalany do potrzeb

Certyfikat:
Nie

Co poza kursami SEO dla początkujących?

Chcesz poszerzać swoją wiedzę nie tylko poprzez szkolenia? Świetnie! Pamiętaj, że w branży SEO wszystko szybko się zmienia, dlatego zawsze należy mieć rękę na pulsie. Jak możesz to zrobić?

 • Zapisz się do newsletterów związanych z pozycjonowaniem, chociażby tych Senuto czy Semstorma, a do Twojej skrzynki mailowej regularnie będzie wpadała masa sensownej, aktualnej wiedzy.
 • Obserwuj konta SEOwców na LinkedInie, by być na bieżąco z nowinkami z branży.
 • Uczestnicz w webinarach SEO organizowanych przez specjalistów oraz agencje.
 • Czytaj portale branżowe, np. SearchEngineLand, czy blogi firmowe (np. Delante).
 • Zaglądaj także na bieżąco na grupy branżowe (np. SEO/SEM na Facebooku).
 • Słuchaj podcastów! To idealny sposób, żeby zdobywać wiedzę, na przykład podczas wykonywania innych czynności. Polecamy szczególnie SEO Fridays Dawida Medwediuka.
 • Wybieraj się na konferencje — te online są równie wartościowe.
 • Pamiętaj, że Google lubi dzielić się wiedzą i w dziale Google Developers czy Google Support znajdziesz odpowiedź na wiele popularnych pytań, a nawet cały przewodnik dla początkujących i — co niezmiernie ważne — informacje o oficjalnych aktualizacjach.

SEO kurs — podsumowanie

Jak zatem widzisz, opcji na rozwinięcie swojej wiedzy w zakresie pozycjonowania jest wiele. I to także, gdy na oku masz darmowy kurs SEO lub kurs SEO z certyfikatem. A i znajdzie się też coś dla osób, które pragną poszerzyć swoje informacje w dziedzinach pokrewnych, takich jak analityka lub content marketing. Mamy więc nadzieję, że nasz ranking szkoleń pomoże głodnym wiedzy znaleźć coś dla siebie!

Na koniec zostawiamy przestrzeń na Twoje sugestie. Jeśli uczestniczyłeś już w wartościowych kursach online, które uważasz za godne polecenia, bo przyniosły Ci wiedzę i doświadczenie na początku przygody z SEO, zostaw namiary na nie w komentarzach. Niech społeczność początkujących SEOwców rośnie w siłę!

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Komentarze

 1. Bardzo konkretna wiedza, polecam „Delante” za profesjonalizm i podejście do tematu

Zostaw komentarz

FAQ

Jakie bezpłatne kursy SEO warto zrobić?

Szczególnie polecamy kursy od Google – Internetowe Rewolucje oraz Akademię Analytics.

Od czego zacząć naukę SEO?

Nie rzucaj się na głęboką wodę – ilość wiedzy, którą musi posiadać specjalista SEO, potrafi przytłoczyć. Dlatego warto zacząć od najmniejszych rzeczy i najprostszych kursów i dopiero przechodzić dalej.

Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, czy SEO to Twój konik, albo nie masz możliwości zakupu kursu, korzystaj z możliwości darmowego doszkalania się. Czytaj blogi branżowe, korzystaj z możliwości uczestnictwa w bezpłatnych webinarach, oglądaj vlogi albo zostań częścią Internetowych Rewolucji.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM