.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie Warszawa

Szukasz firmy do pozycjonowania Twojej strony w Warszawie? Zobacz, jak możemy Ci pomóc!
Zamów bezpłatną wycenę
pozycjonowanie lokalne w warszawie
Pozycjonowanie strony w Warszawie

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Warszawie? Pozycjonowanie stron to proces, który ma na celu zwiększenie widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Na pozycję strony wpływa kilkaset algorytmów Google, które są stale aktualizowane. Odpowiednio zaplanowana i wdrażana strategia SEO zwiększy ruch organiczny na Twojej stronie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Pozycjonowanie stron w Warszawie
Dlaczego warto?

Warszawa, jako największe miasto w Polsce, cechuje się ogromną konkurencyjnością na rynku. Chcąc pozycjonować swoją stronę trzeba liczyć się z koniecznością „walki” o pozycje z wieloma innymi stronami. Dlaczego konkurencja w Warszawie jest tak duża? Dlatego, że wiele właścicieli stron chce wypozycjonować swoje usługi czy produkty na podobne słowa kluczowe. Tym ważniejszy jest odpowiedni dobór słów kluczowych i przemyślana strategia SEO.

A warto! Bo aż 86,7% gospodarstw domowych ma dostęp do Internetu (dane GUS, 2019), i aż 97% użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarki Google (dane Statcounter, 2020). W miastach odsetek ten jest jeszcze większy.

Jak pozycjonować stronę w Warszawie?

1. Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne w Warszawie ma na celu zwiększenie widoczności Twojej strony internetowej na tzw. frazy lokalne. Są to frazy, które uwzględniają lokalizację i są zazwyczaj wpisywane przez użytkowników, którzy szukają usługi lub produktu w miejscu swojego pobytu. Mogą oni tez wyszukiwać informacji z innego miasta (na przykład szukając noclegów przed przyjazdem do Warszawy). Takich wyszukiwań jest całkiem sporo! Pomyśl tylko ile razy, wpisując w Google zapytanie, dodajesz do niego nazwę miasta. Co więcej, pozycjonowanie lokalne poprawi też Twoją widoczność na mapach Google.

pozycjonowanie lokalne warszawa

Przykład fraz lokalnych i ich wolumen wyszukiwania:

Fraza lokalna Wolumen wyszukiwania
Fryzjer Warszawa 14800
Noclegi Warszawa 12100
Warszawa sklep rowerowy 480
Warszawa meble 170


*wolumen wyszukiwania pokazuje, ile razy dana fraza jest wpisywana w wyszukiwarkę Google w miesiącu
**wolumen wyszukiwania wskazany w narzędziu Planer Słów Kluczowych Google

2. Pozycjonowanie szerokie

Lokalnie i do tego jeszcze szeroko? Dokładnie tak! Pozycjonowanie szerokie to nic innego jak wykorzystywanie dużej ilości fraz złożonych z wielu wyrazów. Frazy krótkie są wpisywane częściej w wyszukiwarkę ale przy tym są bardzo konkurencyjne i często mniej konwersyjne. Wpisując przykładowo „rowery miejskie dla dzieci warszawa” znajdziemy bardziej dopasowane do naszych potrzeb (w tym przypadku potrzeba zakupu rowerka dla dziecka) zapytania niż wpisując „rowery warszawa”.

Przykłady fraz szerokich i ich wolumen wyszukiwania:

Fraza lokalna Wolumen wyszukiwania
Pozycjonowanie Warszawa 1000
Pozycjonowanie stron w Warszawie 10
Pozycjonowanie lokalne Warszawa 30
Pozycjonowanie stron internetowych Warszawa 320


*wolumen wyszukiwania wskazany w narzędziu Planer Słów Kluczowych Google

3. Pozycjonowanie sklepu internetowego w Warszawie

Pozycjonowanie sklepu internetowego lokalnie, oprócz tego że sprowadza na stronę więcej użytkowników, ma również inną zaletę. Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś wyszukiwać informacji online, szukać idealnego produktu, a następnie udać się do sklepu żeby zobaczyć produkt na oczy jeszcze przed zakupem. Jest to tak zwany efekt ROPO (Research Online, Purchase Online – Szukaj Online, Kup Offline). Badanie przeprowadzone przez Barilliance wskazało, że 21% użytkowników zawsze sprawdza produkty online zanim uda się fizycznie do sklepu, a aż 71% użytkowników robi to czasami. To całkiem duża grupa klientów, którą możesz zdobyć właśnie dzięki pozycjonowaniu lokalnemu.

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron!

Jak wygląda pozycjonowanie z Delante?

Wybór Słów Kluczowych
Pierwszy krok to analiza ruchu – na tej podstawie powstaje strategia działania. Następnie dobieramy najlepsze i najbardziej konwertujące frazy kluczowe z uwzględnieniem słowa „Warszawa„.

Audyt SEO
Obszerny audyt strony, który uwzględnia parametry mające wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz określa potrzeby optymalizacyjne.

pozycjonowanie e-commerce – optymalizacja strony

Optymalizacja Techniczna
Optymalizacje techniczne mają pomóc zrozumieć robotom Google zawartość Twojej strony.

budowanie treści w SEO zagranicznym

Budowanie Treści
Budowanie treści, z uwzględnieniem słów lokalnych, na stronę oraz tych, które będą wykorzystane w procesie link buildingu, to kolejny etap pracy nad widocznością Twojej strony.

Optymalizacja Treści
Odpowiednio zoptymalizowane treści będą miały duży wpływ na pozycjonowanie Twojej strony internetowej w Warszawie.

Website indexing service helps during Google’s core updates

Jakościowy Link Building
W ramach link buildingu istotne jest tworzenie wartościowych odnośników, których źródła są zróżnicowane i wysokiej jakości ze szczególnym uwzględnieniem wizytówek NAP.

agencja facebook ads – propozycja optymalnych miejsc do reklam

Analiza i Raportowanie
Analiza ruchu, mierzenie wpływu działań SEO na sprzedaż, a także podsumowanie wykonanych działań to część naszych cyklicznych raportów.

Konsultacje
Kontakt z klientem jest dla nas bardzo ważny, dlatego chętnie omówimy z Tobą audyt, comiesięczny raport czy też porozmawiamy o bieżących sprawach.

FAQ
Najczęściej zadawane pytania o pozycjonowaniu stron w Warszawie

1. Czy muszę być na mapach Google żeby zwiększyć lokalną widoczność w Warszawie?

Zwiększenie widoczności strony internetowej na frazy lokalne nie wymaga posiadania wizytówki na mapach Google. Trzeba jednak pamiętać, że wiele użytkowników wpisujących frazy lokalne sprawdza wyniki na mapach Google.

2. Czy żeby posiadać wizytówkę Google w Warszawie muszę mieć stronę internetową?

Nie, w trakcie zakładania wizytówki nie jest wymagane posiadanie własnej strony internetowej.

3. Czy trzeba mieć firmę/siedzibę/oddział w Warszawie, żeby się pozycjonować w Warszawie?

Nie. Swoją stronę możesz pozycjonować na lokalne frazy związane z Warszawą również jeśli nie masz siedziby bądź oddziału na terenie miasta. Jeśli świadczysz swoje usługi lub dostarczasz towary do Warszawy, możesz na przykład stworzyć landing page, na który będziesz kierować użytkowników szukających Twoich usług/towarów lokalnie.

4. Ile kosztuje pozycjonowanie w Warszawie?

Koszt prowadzenia działań SEO uzależniony jest od wielu czynników. Między innymi od konkurencyjności rynku (w przypadku Warszawy jest ona duża), konkurencyjności branży, obecnego stanu zoptymalizowania strony, historii strony, jej autorytetu i wcześniejszych działań.

Wykorzystywane technologie

CMS - WordPress CMS - Prestashop CMS - Woocommerce CMS - Magento CMS - Shoper CMS - Drupal CMS - oscommerce CMS - opencart CMS - goshop CMS - sote CMS - ebexo CMS -Shoplo CMS - redcart CMS - shopify CMS - skyshop CMS - Idosell CMS - Shopgold
Warszawa a biznes
Czy warto?

Warszawa to nie tylko stolica Polski, to również największe miasto Polski, oficjalnie liczące 1,79 mln mieszkańców. Nieoficjalnie ta liczba jest jeszcze większa, bowiem w danych GUS nie zawierają się wszyscy mieszkańcy miasta (np. przyjezdni studenci). Około 2 miliony mieszkańców sprawia, że Warszawa to duży rynek potencjalnych odbiorców, o których warto powalczyć. Tak duża ilość mieszkańców skupiona na 517 km² to bardzo duża gęstość zaludnienia.

Duża jest także ilość działających firm. Rocznie w Warszawie rejestrowanych jest około 20 tysięcy nowych przedsiębiorstw. Tak duża konkurencja na rynku oznacza również konkurencyjność w Google.

Warszawa – kilka ciekawostek: 

  • Warszawa to jedyne miasto w Polsce, w którym są 2 lotniska.
  • 2 brzegi Wisły łączy 10 mostów – 8 drogowych i 2 kolejowe.
  • Warszawianie korzystają z 3400 km sieci wodociągów.
  • Warszawa była najbardziej zniszczonym miastem podczas II wojny światowej – zburzonych zostało 65% budynków.
  • Do 1995 roku Warszawa była największym miastem europejskim bez metra. Obecnie funkcjonują 2 linie metra.

Zacznij zwiększać obecność swojej marki
w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z SEO i/albo SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Powiedz nam nieco więcej o Twoim biznesie online: jakie cele chcesz zrealizować i jakie przeszkody stoją obecnie na Twojej drodze do ich osiągnięcia.

3.

Analiza SEO

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEO

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEO poprawi rankingi Twojej strony.

Nagrody Delante

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - Gazele Biznesu 2023
Agencja SEO w Krakowie - Pozycjonowanie

Porozmawiajmy o twoim SEO

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM