.animate-view{opacity: 1 !important;}

Jak pozycjonować lokalnie swoją firmę?

9min.

Komentarze:9

Jak pozycjonować lokalnie swoją firmę?
15 lutego 2024
W 2022 roku 98% konsumentów używało internetu do sprawdzenia informacji o lokalnym biznesie. Zadbaj więc o pozycjonowanie lokalne już dziś. Pomoże w tym wizytówka Google Moja Firma, a także analiza słów kluczowych i dane strukturalne. Te (i nie tylko) działania to prosty sposób na dotarcie do lokalnych użytkowników!

9min.

Komentarze:9

Patronem dzisiejszego artykułu jest… gołąb. Zastanawiasz się, dlaczego właśnie on? Otóż jeden z algorytmów wyszukiwarki Google został nazwany dokładnie tak samo jak przywołany ptaszek. Pigeon od 2014 roku krąży nad lokalnymi wyszukiwaniami Google, pomagając użytkownikom sieci w znalezieniu tego, czego szukają, jak najbliżej miejsca ich pobytu i definiując działania, w obszarze jakim jest pozycjonowanie lokalne. Wprowadzenie tego algorytmu naprawdę mocno namieszało w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Głównym zadaniem algorytmu Gołąb od początku miało być bardziej efektywne dopasowanie lokalnych wyników wyszukiwania pod szczegółowe i skonkretyzowane pytania użytkowników. Przeczytaj: Czym jest algorytm Gołąb.

Bez względu na to, czy lubisz miejskiego ptaszka, czy nie, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie daje Ci jego sieciowy imiennik, algorytm Gołąb – tym bardziej jeśli interesuje Cię lokalne SEO. Dbałość o wysokie pozycje w lokalnych wyszukiwaniach to większa szansa na to, że mieszkańcy i turyści szukający różnych lokalnych miejsc w sieci trafią właśnie pod Twoją strzechę. Co więcej, zwiększa to też Twoje szanse na dotarcie do zdecydowanych użytkowników, którzy poszukują konkretnych produktów/usług w Twojej lokalizacji. Twoim zadaniem jest więc pokazać się i zaznaczyć swoją obecność w sieci – daj się znaleźć swoim potencjalnym klientom!

Delante will help you with SEO in Ireland - contact us

Dowiedz się więcej na temat samego pozycjonowania: Pozycjonowanie stron – poradnik SEO dla początkujących.

Pozycjonowanie lokalne – 6 wskazówek

1. Przypnij pinezkę na mapie Google

lokalne pozycjonowanie przewodnik
Oznaczenie swojej firmy na mapie Google to prawdziwy must-have w przypadku lokalnego SEO. Jeśli chcesz zaistnieć w wynikach lokalnych, koniecznie dodaj wizytówkę swojej firmy w Google Moja Firma (o tym, jak zrobić to w kilku prostych krokach pisaliśmy w artykule: Jak dodać firmę do Google Moja Firma). Taka wizytówka zwiększy Twoje szanse na pojawianie się w wynikach wyszukiwania na frazy lokalne. Oczywiście powinno zadbać się również o pozycjonowanie wizytówki.

Dobrze zoptymalizowana wizytówka w Google Moja Firma to w przypadku pozycjonowania lokalnego podstawa i jeden z najważniejszych elementów lokalnej promocji działalności w sieci. Musisz pamiętać, że odpowiednio prowadzona wizytówka nie tylko wesprze Twoje pozycjonowanie, ale i może wpłynąć na realne, stacjonarne wizyty w Twoim sklepie. A to nie wszystkie jej zalety! Pozwala ona także na pozostanie w stałym kontakcie z klientami, zbieranie opinii czy przedstawienie swojej oferty. Brzmi zachęcająco, nie sądzisz?

Zadbaj o to, aby Twoja wizytówka była uzupełniona w 100% – nie zapomnij o dodaniu opisu firmy, odpowiadających jej kategorii, danych kontaktowych i godzin otwarcia. Dołącz także zdjęcia albo jeszcze lepiej – sprezentuj swoim klientom wirtualny spacer za pomocą Street View.

Masz zadowolonych klientów? Zachęć ich więc, aby opowiedzieli o swoich wrażeniach na Twojej wizytówce w Google. Dobre oceny znacząco wpłyną na pozycję strony w wynikach lokalnych. Niech to będą jednak tylko autentyczni klienci. Nie próbuj oszukiwać i samemu wystawiać sobie opinie – kłamstwo jak zawsze ma krótkie nogi, a Google karze je filtrem. Jeśli obawiasz się, że właśnie to spotkało Twoją stronę, to koniecznie zajrzyj do wpisu: Jak sprawdzić czy moja strona ma filtr Google?

Opinie klientów w Google (i nie tylko) powinny być dla Ciebie na wagę złota – zarówno pod kątem wizerunkowym, jak i SEO. Opinie w Google Moja Firma będą pozytywnie wpływać na PR i wizerunek Twojej firmy w internecie, a także wpierać pozycję strony w lokalnych wynikach wyszukiwania. Dlaczego więc by o nie nie zawalczyć?

Pamiętaj, że Twoja wizytówka również wymaga optymalizacji, aby uplasować się jak najwyżej w rankingach wyszukiwarki i wesprzeć Twoje pozycjonowanie lokalne w Google. Pozycja wizytówki zależy też od jej wieku, ilości ocen w Google czy trafności odpowiadania na zapytania klientów. Zastanawiasz się, jakich działań się podjąć, aby poprawić pozycję swojej wizytówki w GMF? Opcji jest co najmniej kilka! A wśród nich znajdzie się:

 • odpowiadanie na opinie klientów w imieniu firmy,
 • odpowiadanie na zadane przez użytkowników pytania,
 • umieszczenie na swojej stronie internetowej mapy,
 • odpowiedni dobór słów kluczowych,
 • umieszczanie postów na GMF.

Więcej o tym, jak zwiększyć widoczność wizytówki w Google pisaliśmy już w jednym z naszych wpisów, sprawdź koniecznie i dowiedz się na ten temat więcej na temat tego, jak poprawić pozycję wizytówki w Google Moja Firma.

2. Zadbaj o wersję mobilną strony

Jeśli chcesz czerpać jak najwięcej korzyści z lokalnego pozycjonowania, wersja mobilna jest czymś, o czym absolutnie nie możesz zapomnieć. Dlaczego? Duża część wyszukiwań lokalnych jest wykonywanych „na szybko”, w biegu na telefonie. W obecnych czasach praktycznie nie rozstajemy się z urządzeniami przenośnymi, dlatego tak ważne jest, by Twoja strona była pod tego typu urządzenia dopasowana – a co za tym idzie, spełniała oczekiwania użytkowników.

co to jest pozycjonowanie lokalne

Źródło: https://pagespeed.web.dev/?hl=pl

Pozycjonowanie, które skupia się przede wszystkim na optymalizacjach pod kątem urządzeń mobilnych, nosi nazwę mobile SEO. Krótko mówiąc, są to takie optymalizacje, które mają za zadanie ułatwić użytkownikowi sprawne poruszanie się po mobilnej wersji danej strony internetowej. Zastanawiasz się, jakich działań wymaga mobile SEO?

Przykładowo, warto pamiętać o odpowiedniej optymalizacji title i meta description – w końcu urządzenia mobilne są stosunkowo mniejsze niż te desktopowe i taki tytuł czy opis będą wyświetlać się inaczej na telefonie, a inaczej na komputerze. Dlatego zadbaj o odpowiednią długość tytułów i meta opisów. Innymi elementami, o których warto pamiętać przy mobile SEO, jest też, chociażby szybkość ładowania się strony (sprawdź, jak przyspieszyć stronę na urządzeniach mobilnych) czy dbałość o odpowiednio zoptymalizowany content. Więcej na temat mobile SEO możesz przeczytać w innym wpisie na naszym blogu: Co to jest mobile SEO? Sprawdź koniecznie!

Warto też wspomnieć, że witryny, które są odpowiednio zoptymalizowane pod urządzenia mobilne, nie tylko działają dobrze na samo lokalne SEO, ale i zyskują w oczach Google, co będzie wpływać na pozycje tych witryn w rankingach wyników wyszukiwania. Na straży stoi Mobile First Index – więcej o tym możesz przeczytać we wpisie: Co to jest Mobile First Index i jaki wpływ ma na SEO?

3. Zrób analizę lokalnych słów kluczowych

Kontynuując temat działań, które sprawdzą się w przypadku pozycjonowanie lokalnego, następnym z nich jest szczegółowa analiza słów kluczowych. Sprawdź, co użytkownicy szukający lokalnie Twoich usług wpisują w Google. Taka analiza pomoże Ci w optymalizacji strony pod konkretne frazy oraz wskaże, jakie treści możesz tworzyć, żeby przyciągnąć więcej klientów. Jeśli chodzi o słowa kluczowe, to wyróżniamy ich cztery podstawowe rodzaje:

 • ogólne (np. fryzjer, buty, zegarek),
 • długiego ogona, tzw. long taile (np. zegarek damski na bransolecie, czerwone buty na koturnie),
 • lokalne (np. fryzjer damski kraków, restauracja chińska zabrze),
 • brandowe (zawierające nazwę firmy).

Można też wyróżnić te, które składają się na pytania czy opinie użytkowników, np. jak dobrać panele do salonu.

Kluczem jest, aby zastanowić się, który z rodzajów najlepiej odpowiada Twojemu biznesowi, a tym samym będzie miał najlepszą skuteczność. W przypadku pozycjonowania lokalnego warto postawić oczywiście na frazy lokalne. Słów kluczowych możesz szukać na wiele sposobów:

 • Użyj narzędzi do keyword researchu. Takich narzędzi jest naprawdę sporo: Senuto, Planer słów kluczowych od Google, Google Trends i wiele innych. 11 z nich opisaliśmy w naszym wpisie: Słowa Kluczowe – 11 narzędzi, które wspomagają keyword research, może on ułatwi Ci nieco zadanie.
 • Zobacz, co Ci podpowiada Google, może być to naprawdę cenna wskazówka:
  jak pozycjonować lokalnie firmę
 • Zobacz, na co wyświetla się Twoja konkurencja. O tym, jak ważna jest analiza konkurencji w sieci powtarzaliśmy już nieraz. Pisaliśmy już też o tym trochę na naszym blogu, może któryś z tych wpisów akurat Cię zainteresuje:
 1. Dlaczego warto obserwować konkurencję?
 2. Jak analizować konkurencję w Google?
 3. Jak analizować konkurencję w SEMSTORM?
 4. Jak analizować konkurencje w Senuto?

A jeśli wolisz posłuchać, to mamy też dla Ciebie alternatywę:

4. Zoptymalizuj stronę pod kątem miejsca, w którym działasz

Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla firm, które działają lokalnie (są to firmy takie jak: salony fryzjerskie, restauracje, bary czy małe sklepy). Aby stać się bardziej widocznym w swojej okolicy, wprowadź na witrynie zmiany w zakresie lokalnego SEO, które podkreślą obszar Twojej działalności. Oto kilka pomysłów, jak możesz to zrobić:

 • wprowadź nazwę miejscowości w tytule strony,
 • zamieść dane teleadresowe nie tylko w zakładce kontakt, ale i na stronie głównej albo w stopce,
 • jeśli firma ma kilka oddziałów lub działa w wielu lokalizacjach, zrób osobną podstronę dla każdego z nich,jak pozycjonować lokalnie firmę - landing page

  Pozycjonowanie lokalne - mapka

  Źródło: https://www.dagrasso.pl/

 • zamieść na witrynie mapkę z zaznaczeniem swojej siedziby.

5. Wprowadź mikrodane (dane strukturalne)

Dane strukturalne (inaczej schema) to wszystkie gwiazdki, opinie, ceny, zdjęcia (i tak dalej), które odpowiadają za dodatkowe wiersze poszczególnych wyników wyszukiwania. Ich zastosowanie ułatwia wyszukiwarce odnalezienie interesujących klienta danych, takich jak numer telefonu, adres czy stan produktów w magazynie. Dzięki danym strukturalnym roboty Google nie tylko odczytują daną treść, ale i interpretują ją tak, by „zrozumieć” jej sens.

I choć wdrożenie danych strukturalnych nie ma bezpośredniego wpływu na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce, to warto dbać o takie oznaczenia, ponieważ wyróżnione dzięki nim informacje pojawiają się w postaci tekstu lub grafiki w wynikach wyszukiwania Google, przyciągając tym samym spojrzenia klientów. Warto zwrócić uwagę na to, że tego typu znaczniki mogą w dużym stopniu wpłynąć na CTR strony.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj do naszego wpisu: Czym są dane strukturalne?

SEO lokalne - manicure Kraków

Za pomocą danych strukturalnych możesz między innymi oznaczyć:

 • różne oddziały firmy,
 • godziny otwarcia,
 • adres,
 • menu (dla lokali gastronomicznych),
 • numer telefonu.

Dane strukturalne można stworzyć za pomocą dokumentacji schema.org (sprawdź, czym jest schema.org) lub posłużyć się Markerem Danych Google.

Kreator wygeneruje kod HTML, który należy zaimplementować na stronę. Aby sprawdzić jego poprawność, możesz użyć Testu Danych Strukturalnych Google. Więcej o markerze danych pisaliśmy w naszym artykule:  Marker danych Google. Pomóż robotom zrozumieć Twoją stronę!

Gotowy kod HTML może wyglądać w ten sposób:

<!-- JSON-LD markup generated by Google Structured Data Markup Helper. →
<script type="application/ld+json">>
{
"@context" : "http://schema.org",
"@type" : "LocalBusiness",
"name" : "Fryzjer u Milenki",
<"image" :
"https://www.umilenki.com/wp-content/uploads/2019/10/fryzjer-
u-milenki-logo2.jpg",
"telephone" : [ "852xxxxxx" ],
"address" : {
"@type" : "PostalAddress",
"streetAddress" : "Starowislna",
"addressLocality" : "Krakow",
"postalCode" : "30-200"
}
}
</script>

Wykorzystaj go w pozycjonowaniu lokalnym strony.

6. Zadbaj o linkowanie lokalne

Nie inwestuj w byle co, kupując najtańsze odnośniki z niesprawdzonych źródeł. Zamiast tego postaw na porządne pozycjonowanie lokalne firmy poprzez linkowanie lokalne. Postaw na branżowe katalogi firm z danego miasta i fora internetowe – są one dobrym źródłem linków lokalnych. Odnośniki z takich miejsc służą nie tylko stronie, ale i firmie, wskazując na jej zaangażowanie i budując zaufanie klientów. Warto rozważyć także publikowanie gościnnych wpisów na blogach związanych z branżą lub regionem, co może nie tylko zwiększyć ruch na stronie, ale także poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj też o wizytówkach NAP, czyli takich, w których możesz wprowadzić dane adresowe (NAP – Name, Address, Phone). Nie tylko zwiększają one Twoją wiarygodność w sieci (zarówno wśród użytkowników, jak i wyszukiwarek), ale i wpływają pozytywnie na SEO – szczególnie powinno interesować Cię w to w przypadku, jeśli prowadzić lokalny biznes.

Na jakich NAP-ach warto zaznaczyć swoją obecność? Oto krótka checklista!

 • Google Moja Firma
 • Targeo.pl
 • PanoramaFirm.pl
 • Cylex-Polska.pl
 • YellowPages.pl
 • MisterWhat.pl
 • Baza-Firm.com.pl
 • Aleo.com
 • Hotfrog.pl

Co poza wizytówką Google?

Wizytówka Google to nie wszystko! Spójne dane teleadresowe, treść nasycona lokalnymi frazami oraz pozyskiwanie opinii również przekładają się na wysokie efekty w SEO lokalnym.

Wdrażaj spójne dane

Pierwszym krokiem do zwiększenia widoczności jest zapewnienie spójności danych teleadresowych w internecie. Informacje takie jak nazwa firmy, adres, numer telefonu i adres e-mail powinny być jednolite we wszystkich kanałach online – od wizytówki Google, przez stronę internetową, aż po profile w mediach społecznościowych i katalogi firmowe. Spójność tych danych nie tylko ułatwia potencjalnym klientom kontakt z firmą, ale także wpływa pozytywnie na ranking w wyszukiwarkach, ponieważ algorytmy Google cenią sobie precyzję i wiarygodność informacji.

Zadbaj o content

Tworzenie wartościowych treści na stronie internetowej jest niezbędne dla każdej firmy. W kontekście pozycjonowania lokalnego kontent powinien być nie tylko interesujący i przydatny dla odbiorców, ale także zoptymalizowany pod kątem lokalnych fraz kluczowych. Dzięki temu strona będzie lepiej widoczna dla osób poszukujących określonych usług lub produktów w danej lokalizacji.

Pozyskuj opinie!

Opinie klientów są nieocenioną wartością dla każdej firmy, szczególnie jeżeli zależy nam na lokalnym SEO. Nie tylko zwiększają zaufanie potencjalnych klientów, ale także wpływają na pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Zachęcanie zadowolonych klientów do zostawiania opinii na stronie firmy, w Google czy innych portalach społecznościowych jest kluczową strategią marketingową. Można to robić poprzez bezpośrednią prośbę po wykonanej usłudze, oferowanie niewielkich zachęt czy też poprzez budowanie długoterminowych relacji z klientami. Ważne jest, aby odpowiadać na wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne, co pokazuje zaangażowanie firmy i jej profesjonalizm.

Lokalne pozycjonowanie: przewodnik

A więc, podsumowując, zastanówmy się – co jest kluczem do pozycji lidera w lokalnych wynikach wyszukiwania? Otóż jest to przede wszystkim konsekwentna, stała i spójna z zaleceniami Google praca nad witryną (oczywiście pod kątem Twojej lokalizacji). Warto poświęcić na nią czas i dostosować swoją stronę tak, by gołąbek Google’a zechciał uwić sobie na niej gniazdko. Taka inwestycja w SEO lokalne jest warta świeczki, bo prowadzi do oczekiwanego celu – stałego przypływu miejscowych klientów do Twojej firmy.

Czego jednak unikać podczas zdobywania lokalnych szczytów list wyszukiwania? Podpowiemy we wpisie, omawiającym błędy w pozycjonowaniu lokalnym. Zapraszamy do lektury!
Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Komentarze

 1. „Restauracja Miód Malina, Cosa Nostra i Balaton oznaczyły na swoich stronach mikrodane. Dzięki temu ich adres i ocena usług są widoczne w Google.”

  Za przeproszeniem skąd wy takie głupoty wymyśliliście? Zwłaszcza w połączeniu z tym zrzutem ekranu? Te oceny i adres zaciągane są z „Google Moja Firma” na zdjęciu i nie mają nic wspólnego kompletnie z opisami rozszerzonymi wdrażanymi osobno na stronie w kodzie.

  „Mikrodane, określane także jako rich snippets, pozwalają również na wstawienie popularnych “gwiazdek”, umożliwiających ocenę biznesu.” – Czyli bez rich snippet-ów wg. Was nie można oceniać firm lokalnych?

 2. Serwisy ogłoszeniowe związane z konkretnymi miastami umożliwiają czasem pozostawienie odnośnika do siebie, ewentualnie zostanie sama zmianka o brandzie.

 3. Mam nową stronę i właśnie z map Google mam 80% zleceń. Wpis ciekawy akurat jestem krakusem 🙂

 4. Jacek dzięki za czujność. Złe zdjęcie zostało dodane początkowo – już jest poprawione.
  Firmy lokalne oczywiście można oceniać poprzez Google Moja Firma (Google+), natomiast już produkty, artykuły rich snippetami najlepiej. Przy pozycjonowaniu lokalnym należy nie zapominać o microdanych schema.org – szczególnie, że widać w Search Console jak Google na nie patrzy (Stan w wyszukiwarce -> Dane strukturalne, Marker danych). Jeśli, ktoś jeszcze nie zna na pamięć tych elementów kodu to polecam narzędzie: http://microdatagenerator.org – mi na początku bardzo pomagało.

 5. ’@michageisler:disqus można zachęcić np. automatycznym mailem po zakończonej pozytywnie transakcji:
  „Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług/zakupu produktu.
  Zależy nam na budowaniu obiektywnej opinii od klientów, dlatego będziemy wdzięczni za Państwa opinię [i link do Google+]”. Albo zachęcić dodatkowym rabatem na kolejne usługi/produkty 🙂
  W zależności od branży, jest wiele sposobów aby takim zabiegiem z prośbą o opinię zbudować jeszcze lepszą relację z klientem – co zawsze warto robić! 🙂
  Pozdrawiamy Krakusa!

 6. Nazwa miejscowości w tytule strony przestaje odgrywać znacznie. Nie jest już wymogiem, aby pojawiać się wysoko na frazy z nazwą miejscowości. Algorytm Pigeon świetnie sobie radzi z lokalizacją na podstawie innych wskaźników, które opisaliście powyżej. Czasem warto poświęcić nazwę miejscowości (zwłaszcza, gdy jest długa jak np. Bielsko-Biała) w tytule na inne istotne słowa kluczowe.
  Zresztą, nawet na frazę „pozycjonowanie kraków”, niektóre wyniki w TOP10 nie mają słowa kraków w tytule 😉

 7. Pomagam mojemu znajomemu w prowadzeniu w sieci mobilnej myjni parowej. Działa bardzo lokalnie. Bardzo pomogło wykorzystanie Google Moja Firma w pozyskiwaniu nowych klientów. Dzięki za artykuł!

 8. Wraz z naszą firmą właśnie poszukujemy sposobów na podniesie naszej lokalnej pozycji i zwiększenie widoczności na określone hasła. Super opis! Zabieramy się za testowanie może tworzenie stron internetowych i profesjonalne strony internetowe Bielsko-Biała to będą w przyszłości nasze hasła 🙂
  Dzięki śliczne za artykuł!

 9. Hej, bardzo się cieszę, że artykuł okazał się przydatny i trzymam kciuki za dalszą naukę SEO lokalnego. Jeżeli chcecie z firmą dowiedzieć się więcej lub sprawdzić, co możemy Wam zaoferować, zapraszam do kontaktu https://delante.pl/kontakt/ 😉

Zostaw komentarz

FAQ

1. ⭐️ Na czym polega pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne to taki rodzaj SEO, który skupia się przede wszystkim na pozycjonowaniu fraz kluczowych związanych z konkretną lokalizacją (np. „fryzjer damski kraków”, „mechanik rzeszów”, „najlepsza restauracja poznań” itp.) i optymalizacjach pod dany region.

Zastanawiasz się jak to działa?

Organiczne wyniki wyszukiwania połączone zostały z mapami, dzięki czemu firmy posiadające strony odpowiednio zoptymalizowane pod daną lokalizację mogą liczyć w tym wypadku na wyższe miejsca w rankingu Google. Nad lokalnymi wynikami wyszukiwania czuwa algorytm Gołąb, który – najprościej mówiąc – pomaga użytkownikom znaleźć dokładnie to, czego szukają, jak najbliżej miejsca ich pobytu.

2. ⭐️ Dla kogo jest pozycjonowanie lokalne?

O pozycjonowaniu lokalnym powinny myśleć przede wszystkim te firmy, które oferują lokalne usługi (bądź produkty) i zależy im na fizycznych odwiedzinach w ich stacjonarnych siedzibach. I tak więc pozycjonowaniem lokalnym powinny zainteresować się np.:

 • restauracje,
 • salony fryzjerskie,
 • mechanicy samochodowi,
 • przedszkola,
 • puby,
 • lokalne sklepiki itp.

3. ⭐️ Jakie są zalety pozycjonowania lokalnego?

Decydując się na pozycjonowanie lokalne otwierasz się na użytkowników, którzy są realnie zainteresowani Twoimi usługami bądź produktami w konkretnej (w tym przypadku Twojej) lokalizacji. Dlatego jedną z największych zalet pozycjonowania lokalnego jest to, że dzięki niemu możesz zaznaczyć swoją obecność w sieci, pod kątem danej lokalizacji, i przyciągnąć zdecydowanych użytkowników (potencjalnych Klientów), którzy dokładnie wiedzą czego szukają – wystarczy tylko, że dasz im się znaleźć!

Co więcej, patrząc pod kątem SEO, frazy lokalne są mniej konkurencyjne od tych ogólnych – dzięki nim możesz zaobserwować znacznie szybsze efekty, nie tylko w postaci większej widoczności czy ruchu na stronie, ale i realnych, stacjonarnych odwiedzin.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM