.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie Shoper

Pozycjonowanie sklepu internetowego Shoper mimo CMSa opartego o SaaS, daje bardzo duże możliwości w zakresie poprawy wyników w Google. 

Na czym polega pozycjonowanie Shoper?

 • Analiza fraz kluczowych i ułożenie skutecznej strategii SEO
 • Ustawienie przyjaznych adresów URL, tagów title i meta description
 • Nasycenie sklepu, kategorii i produktów wartościowymi treściami
 • Stały proces link buildingu

Porozmawiajmy o tym, zwiększyć sprzedaż w twoim sklepie!

Skontaktuj się z nami

Pozycjonowanie stron
na Shoper

Dziś każdy przedsiębiorca, który decyduje się na otwarcie sklepu internetowego, koniecznie musi też postawić na pozycjonowanie go. Dlaczego? Bo to najskuteczniejsza metoda, dzięki której możesz się wyróżnić na tle konkurencji i trafić prosto do swojej grupy docelowej. Kiedy zależy Ci na pozycjonowaniu swojego sklepu, musisz wybrać też odpowiedni system zarządzania treścią, np. Shoper.

SEO na Shoper
Dlaczego warto?

Shoper to bardzo popularny CMS, który jest wykorzystywany do tworzenia sklepów internetowych. Ten system zarządzania treścią dostępny jest w wersji oprogramowania SaaS, czyli Software as a Service. Shoper został tak zaprojektowany, aby każdy mógł wykonać podstawową optymalizację swojej witryny, dodać metadane czy stworzyć mapę witryny. To doskonałe wsparcie dla sklepu jeszcze przed tym, jak zaczniesz go pozycjonować, gdyż efekty wdrażania strategii SEO będą dzięki temu szybciej widoczne. Sprawdź jak wygląda pozycjonowanie sklepu internetowego Shoper.

Shoper
Krótka charakterystyka

Skoro to SaaS, to nie potrzebujesz tutaj własnego hostingu, wystarczy, że zdecydujesz się na jeden z dostępnych pakietów i będziesz go regularnie opłacał. Wśród dostępnych opcji jest pakiet złoty, platynowy oraz diamentowy. Wszystkie trzy dają sporo możliwości, a różnią się np. liczbą produktów, jakie możesz sprzedawać. Warto podkreślić także, że Shoper pozycjonowanie sklepu zapewnia sprawne dodawanie i zarządzanie nawet 50 000 produktów! Kiedy zdecydujesz się na najtańszy pakiet, tj. złoty, otrzymasz trochę bardziej ograniczone możliwości. Na przykład nie będziesz mieć możliwości integracji dwustronnej ze sklepem na Facebooku czy na Allegro.

Co wyróżnia Shoper od innych CMS-ów?

Shoper jest systemem zarządzania treścią opartego na modelu SaaS. Dla jednych to zaleta, a dla drugich wada. W końcu instalacja czy obsługa witryny tego typu jest naprawdę intuicyjna, ale jednak konieczne staje się uiszczanie opłat abonamentowych, aby móc zarządzać witryną. Jednak w zamian za to nie musisz inwestować w hosting i martwić się, czy poradzi on sobie ze wzmożonym ruchem, gdy sklep się już na dobre rozkręci.

Sklep w tym przypadku w całości znajduje się na hostingu dystrybutora i to on gwarantuje, że spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przez to też nie masz możliwości edytowania kodu źródłowego.

Przykład strony pozycjonowanej na Shoper

Shoper przykład pozyjonowanie

Dla kogo jest Shoper?

Jeśli chcesz stworzyć swój pierwszy sklep internetowy czy po prostu szukasz rozwiązania wymagającego od Ciebie jak najmniejszej ilości wiedzy technicznej, to zdecydowanie powinieneś rozważyć postawienie na pozycjonowanie Shoper. Ten CMS wyróżnia się niezwykłą intuicyjnością i daje sporo możliwości dopasowania sklepu do własnych oczekiwań. W dodatku Shoper jest dość popularny, więc na pewno znajdziesz wiele poradników czy instrukcji, jak zarządzać takim sklepem.

Shoper a SEO

Zanim zdecydujesz się wybrać konkretny system zarządzania treścią, koniecznie sprawdź, czy jest on zgodny z wytycznymi SEO. Dzięki temu pozycjonowanie stanie się jeszcze bardziej efektywne. W przypadku CMS-a Shoper możesz liczyć na następujące funkcje, wspomagające pozycjonowanie:

 • możliwość zoptymalizowania metadanych czy tytułu,
 • tworzenie URL friendly, czyli przyjaznych adresów URL,
 • generowanie mapy witryny,
 • możliwość tworzenia przekierowania 301,
 • określenie atrybutu rel=”nofollow„,
 • określenie tagu canonical przy wybranym produkcie czy artykule,
 • dodanie opisów alternatywnych ALT przy zdjęciach,
 • generowanie pliku robots.txt.
Zamów bezpłatną wycenę

Aplikacja dla Shoper,
która wspiera SEO

Czasem, zamiast instalować kilkanaście wtyczek, lepiej zdecyduj się wybranie jednej, ale za to będącej prawdziwym kombajnem. Dzięki niej nie tylko pozytywnie wpłyniesz na pozycjonowanie swojej strony, ale też usprawnisz jej działanie. W końcu im więcej rozszerzeń instalujesz, tym bardziej obciążasz swoją witrynę. Dlatego pozycjonowanie sklepu na Shoper udostępnia specjalną aplikację, która skutecznie pomaga w optymalizacji i łączy wiele różnych funkcji. Koniecznie wypróbuj ją osobiście!

Aplikacja SEO Plugin

Tego typu aplikacja ma na celu połączenie kilku funkcjonalności w jedno. Dzięki temu nie potrzeba Ci więcej wtyczek. Co zatem możesz zyskać? Otóż aplikacja SEO Plugin daje Ci możliwość analizy opisów produktów i ich potencjału SEO w wyszukiwarce Google, integracji z Google Analytics, sprawdzenia, na jakim miejscu znajduje się witryna na konkretne słowa kluczowe itd.

Otrzymujesz też wiele wskazówek, jak warto skonfigurować Shoper, aby zwiększyć potencjał SEO.

Jak pozycjonować
stronę opartą na Shoper?

Pozycjonowanie to czynność długofalowa i wymagająca dopilnowania wielu kwestii. Dlatego też musisz zdecydować się czy chcesz zająć się nim osobiście, czy wolisz jednak zlecić to profesjonalnej agencji. Wybór należy do Ciebie. Jeśli wybierz tę pierwszą opcję, wtedy musisz koniecznie zwrócić uwagę na poniższe kwestie, które są całkowitą podstawą każdego pozycjonowania sklepu internetowego.

Jak pozycjonować sklep Shoper – krok po kroku:

 1. Rozpocznij od skontrolowania kilku kwestii technicznych:

 • sprawdź, czy Twoja strona została już zindeksowana przez Google,
 • sprawdź, czy plik robots.txt jest na pewno poprawny,
 • wygeneruj mapę witryny,
 • stwórz konto w GA i GSC, a następnie połącz je ze sklepem.
 1. Zajmij się analizą słów kluczowych

Na tym etapie musisz zadbać o to, żeby dobrać najbardziej pasujące do Twojego sklepu słowa kluczowe. To właśnie one sprawią, że zainteresowani Twoimi usługami i produktami użytkownicy do Ciebie trafią. Dlatego zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny jest to etap.

Przydatna będzie na pewno dla Ciebie wiedza dotycząca tego, że frazy kluczowe można podzielić na kilka rodzajów — ogólne, długiego ogona, lokalne i brandowe. W przypadku słów kluczowych ogólnych będziesz miał do czynienia z bardzo dużą konkurencją, przez co raczej nie warto decydować się na tego typu rozwiązanie. Sporo wyświetleń, a co za tym idzie nowych klientów, możesz zyskać dzięki frazom lokalnym czy z długiego ogona. Składają się one z większej liczby wyrazów i są bardziej szczegółowe, ale przy okazji cechują się wysokim wskaźnikiem konwersji.

Wybierz te najtrafniejsze frazy, określające to, czym się naprawdę zajmujesz.

Rodzaj frazy Przykład frazy Wolumen wyszukiwania
ogólna pozycjonowanie 5400
long-tail pozycjonowanie Shoper 70
long-tail pozycjonowanie stron Shoper 10

 1. Napisz teksty do sklepu

Skoro dopasowałeś już frazy kluczowe, to teraz możesz ze spokojem zająć się stworzeniem tekstów, w których zostaną one zawarte. Zwróć uwagę na to, aby treści do zakładek, opisy kategorii czy opisy produktów, były praktyczne, ciekawe oraz poprawne i unikalne. Nie zaszkodzi, aby miały też charakter sprzedażowy. Koniecznie zwróć większą uwagę na optymalizację treści, by słowa kluczowe znajdowały się w odpowiedniej ilości i w prawidłowych odstępach od siebie. Najlepiej, żeby jeden tekst nie miał mniej niż 300 słów.

 1. Zoptymalizuj swoją witrynę

 • stwórz unikalne tytuły na każdą podstronę
 • napisz i dodaj metadane na każdą podstronę
 • zadbaj też o to, żeby teksty miały nagłówki H1-H3, przy czym na jednej podstronie może być tylko jeden nagłówek H1
 1. Zyskuj stopniowo kolejne linki zewnętrzne, aby witryna zyskała większy autorytet.

Zamów bezpłatną wycenę

Jak wygląda pozycjonowanie
z Delante

Pozycjonowanie SEO – wybór słów kluczowych

Wybór słów kluczowych
Pierwszy krok to analiza ruchu – na tej podstawie powstaje strategia działania. Następnie dobieramy najlepsze i najbardziej konwertujące frazy kluczowe.

pozycjonowanie zagraniczne – Różnice w wyszukiwarkach

Audyt
SEO

Obszerny audyt strony, który uwzględnia parametry mające wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz określa potrzeby optymalizacyjne.

pozycjonowanie międzynarodowe – optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna
Optymalizacje techniczne mają pomóc zrozumieć robotom Google zawartość Twojej strony.

budowanie treści w SEO zagranicznym

Budowanie
treści

Budowanie treści na stronę oraz tych, które będą wykorzystane w procesie link buildingu, to kolejny etap pracy nad widocznością Twojej strony.

Optymalizacja
treści

Odpowiednio zoptymalizowane treści będą miały duży wpływ na pozycjonowanie Twojej strony internetowej na Shoper.

Jakościowy
link building

W ramach link buildingu istotne jest tworzenie wartościowych odnośników, których źródła są zróżnicowane i wysokiej jakości.

pozycjonowanie stron w internecie – optymalizacja treści

Analiza
i raportowanie

Analiza ruchu, mierzenie wpływu działań SEO na sprzedaż, a także podsumowanie wykonanych działań to część naszych cyklicznych raportów.

Konsultacje
ze specjalistą

Kontakt z klientem jest dla nas bardzo ważny dlatego chętnie omówimy z Tobą audyt, comiesięczny raport czy też porozmawiamy o bieżących sprawach.

Shoper a pozycjonowanie
wady i zalety

Shoper – zalety Shoper – wady
Bezpieczny i szybko działający hosting. Płatny CMS
Responsywne sklepy, które pozwalają także na robienie zakupów przez urządzenia mobilne. Brak dostępów do serwera FTP
Integracja sklepu ze sklepem na Facebooku czy z Allegro.

Narzędzia z których korzystamy

Google Analytics Search Console Semstorm Senuto Ahrefs Semrush Clusteric Screaming Frog MOZ Tag Manager

Zacznij zwiększać obecność swojej marki
w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z SEO i/albo SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Powiedz nam nieco więcej o Twoim biznesie online: jakie cele chcesz zrealizować i jakie przeszkody stoją obecnie na Twojej drodze do ich osiągnięcia.

3.

Analiza SEO

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEO

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEO poprawi rankingi Twojej strony.

Nagrody Delante

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - Gazele Biznesu 2023

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM