.animate-view{opacity: 1 !important;}

Co to jest Google? – Definicja

Google to międzynarodowa firma technologiczna, która specjalizuje się w usługach i produktach związanych z Internetem. Obejmują one technologie reklamy online, wyszukiwanie, przetwarzanie w chmurze, oprogramowanie i sprzęt.

Historia Google

Google została założona w 1996 roku przez Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, gdy byli doktorantami na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. Razem posiadają oni około 14 procent akcji firmy i kontrolują 56 procent głosów akcjonariuszy poprzez akcje nadzorcze. Założyli Google jako firmę prywatną 4 września 1998 roku.

Pierwsza oferta publiczna (IPO) miała miejsce 19 sierpnia 2004 r., a Google przeniosła się do swojej siedziby w Mountain View w Kalifornii, o nazwie Googleplex. W marcu 2015 roku Google ogłosił plany restrukturyzacji firmy przenosząc większość swoich produktów konsumenckich do nowego holdingu o nazwie Alphabet Inc.

Wyniki wyszukiwania Google

Jeśli coś wygooglujesz, wyszukiwarka pokaże Ci listę wyników, które jej zdaniem są istotne dla tego, czego szukasz. Kolejność wyników zależy od wielu czynników, w tym od tego, jak często strona jest linkowana z innych stron i jak bardzo jest popularna, Pozycjonowanie stron pomoże Ci zawalczyć o jak najwyższe pozycje w Google.

google wyszukiwarka

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM