.animate-view{opacity: 1 !important;}

Katalogowanie

Co to jest katalogowanie? Definicja

Katalogowanie określić można jako zamieszczanie informacji na temat danej witryny do tzw. katalogów stron internetowych. Proces ten ma na celu uzyskanie wartościowych linków zwrotnych oraz przedstawienie swojej firmy/usługi innym internautom.

Dawniej katalogowanie stron oparte na masowym dodawaniu stron pomagało w krótkim czasie osiągnąć wysokie pozycje w SERP’ach. Z powodu nadużyć polegających na automatycznym dodawaniu tych samych wpisów na wielu portalach, w dzisiejszych czasach katalogowanie ma zdecydowanie mniejszy wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Jak stworzyć wartościowy wpis do katalogu?

Aby katalogowanie niosło wartość dla naszej strony, warto pamiętać o tym by wybierać katalogi stron wyróżniające się dobrymi parametrami. Aby sprawdzić parametry danego katalogu możesz skorzystać z np. Ahrefs lub MOZ.

W procesie katalogowania kluczowe jest by dodawane na różnych portalach opisy witryny były unikalne oraz wyróżniały się bogatą w ilość treścią.

Masowe dodawanie tych samych opisów do różnych katalogów może skutkować nałożeniem filtra przez Google, dlatego zdecydowanie odradzamy tego typu praktyki. Warto dodać, że znacząca część wysokiej jakości katalogów oferuje tzw. płatne wpisy, a więc pozwala na dodanie opisu strony po uprzednim uiszczeniu opłaty.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższej definicji wiesz już czym jest katalogowanie oraz jaki ma wpływ na SEO.

Przeczytaj powiązane posty

Uzyskaj bezpłatną wycenę