.animate-view{opacity: 1 !important;}

Czy wizytówka Google jest płatna, czyli jak nie dać się oszukać

6min.

Komentarze:29

Czy wizytówka Google jest płatna, czyli jak nie dać się oszukaćd-tags
05 maja 2023
Założenie wizytówki Google Moja Firma jest darmowe, a zarządzanie nią można zlecić osobom trzecim - jednak nie daj się oszukać osobom, które próbują wymusić pieniądze za jej utrzymanie. W takim wypadku zgłoś sprawę do weryfikacji, korzystając z formularza zgłaszania naruszeń, bo wizytówka Google nie jest płatna!

6min.

Komentarze:29

Wizytówka Google nie jest płatna!

Jeśli prowadzisz biznes lokalny, to założenie wizytówki Google Moja Firma z pewnością pomoże Ci dotrzeć do większej liczby klientów. Tego rodzaju forma promocji jest doskonałym sposobem na uzupełnienie działań SEO, zwłaszcza że jest całkowicie darmowa.

Niestety w sieci coraz częściej spotkać się można z informacjami na temat oszustów, którzy wykorzystując niewiedzę właścicieli firm, często wprowadzając ich w błąd – oferują płatne usługi związane z wizytówką Google. W dzisiejszym wpisie pragnę przedstawić garść informacji na temat tego, jak działają tacy naciągacze oraz jak można się przed nimi ustrzec.

Google wizytówka – co warto o niej wiedzieć?

Wizytówka Google Moja Firma jest bezpłatnym oraz prostym w skonfigurowaniu i obsłudze narzędziem do zarządzania wizerunkiem przedsiębiorstwa w wyszukiwarce i Mapach Google. Dodanie informacji na temat firmy oraz ich regularna aktualizacja znacząco ułatwia klientom znalezienie jej w gąszczu innych, konkurencyjnych biznesów.

Wizytówka Google Moja Firma

Jak widać na powyższym obrazku, wizytówka Google Moja Firma wyświetla się po prawej stronie w oknie, które zwraca wyszukiwarka po wysłaniu jej zapytania. Znaleźć można na niej elementy i informacje takie jak:

 • odnośnik prowadzący do strony danej firmy,
 • odnośnik, którego kliknięcie powoduje wyznaczenie trasy do lokalizacji wskazanej w wizytówce w narzędziu Google Maps,
 • przycisk pozwalający dodać daną lokalizację do punktów na swojej mapie Google Maps,
 • średnią wszystkich opinii oraz link do ich treści,
 • adres firmy,
 • godziny otwarcia,
 • numer telefonu,
 • zwięzły opis działalności,
 • informacje na temat zbliżających się wydarzeń,
 • …i wiele innych przydatnych z punktu widzenia klienta informacji.

Do głównych zalet wizytówki Google Moja Firma zaliczyć można to, że dzięki niej klienci z łatwością znajdą najważniejsze informacje na temat Twojego przedsiębiorstwa. Z racji, iż jest ona widoczna także w Google Maps – bez problemu trafią oni do podanej przez Ciebie lokalizacji.

Narzędzie to stanowi również doskonałe miejsce na komunikację z konsumentami, na których opinię możesz odpowiadać. Pamiętaj o tym, że pozytywne opinie na temat Twojego biznesu mogą okazać się znakomitą formą promocji, gdyż wielu użytkowników porównując różne firmy kieruje się ocenami i recenzjami innych osób.

Wizytówka Google Moja Firma pozwala również na dodanie ciekawej funkcji, jaką jest wirtualny spacer po firmie. Dzięki tej opcji internauci mogą utwierdzić się w przekonaniu, że Twoja firma faktycznie istnieje pod podanym adresem, jest transparentna i niczego nie ukrywa. Tego typu elementy pozwalają budować zaufanie użytkowników i tworzą pozytywny obraz marki w ich głowach.

Narzędzie Google Moja Firma zbiera również dane na temat aktywności użytkowników, które jako właściciel biznesu możesz analizować w formie przystępnych statystyk. Przydatne informacje na temat stworzenia własnej wizytówki znajdziesz na naszym wpisie “Jak dodać firmę do Google Moja Firma i na mapach?

pozycjonowanie lokalne z Delante

Nowe funkcje, zmiany i płatna promocja

Na przestrzeni ostatnich lat forma wizytówka Google Moja Firma znacząco się rozwinęła i wygląda zupełnie inaczej niż na początku. Spośród najważniejszych zmian, które miały miejsce wymienić można np. pojawienie się sekcji „wpisy”, w której można umieszczać posty zawierające różnego rodzaju aktualności oraz odnośniki do wpisów.

Google Moja Firma - wpisy

Warto wspomnieć także o nowym segmencie – Produkty, w którym można zaprezentować sprzedawane towary, wraz z opisem, ceną oraz odnośnikiem kierującym do podstrony, na której kupić można dany artykuł. Podobna funkcja jest udostępniana dla firm oferujących nie produkty, lecz usługi.

Google Moja Firma produkty

Nowa jest także opcja wiadomości, która pozwala w łatwy sposób nawiązać kontakt SMS’owy z interesującą nas firmą. Póki co z funkcji tej korzystać można wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej – Moja Firma. Właściciel biznesu aby otrzymywać wiadomości oraz móc na nie odpowiadać również musi mieć zainstalowany wspomniany program na telefonie lub tablecie.

Tak jak wspominałem już kilkukrotnie na łamach tego wpisu, utworzenie wizytówki Google Moja Firma oraz dodanie swojej lokalizacji do map Google jest jak na razie w pełni darmowe. Istnieje jednak funkcja dodatkowa, odpłatna – pozwalająca promować się jeszcze mocniej, za które pobierane są opłaty.

Jakie są płatne funkcje GMF?

Rozszerzenie lokalizacji za pośrednictwem platformy Google Ads – opcja ta pozwoli Ci umieścić Twoją firmę na samej górze, w sponsorowanych wynikach wyszukiwania Google Maps. Aby tego dokonać, musisz przygotować reklamę Google Ads zintegrowaną z  wizytówką – wybrać opcję tzw. rozszerzenia lokalizacji. Każde kliknięcie w wizytówkę spowoduje uszczuplenie Twojego budżetu Google o daną stawkę.

Reklamy Google Moja Firma

Ciekawostką jest, że w kwietniu zeszłego roku Google rozpoczął rozsyłanie ankiet do wybranych właścicieli lokalnych firm, w celu sprawdzenia, czy byliby oni skłonni płacić co miesiąc abonament za (póki co darmowe) narzędzie Google Moja Firma. Według danych, które znajdowały się w formularzu, koszty comiesięcznej płatności mogłyby wynosić od 25-50$. Czy ankieta ta jest zapowiedzią zbliżających się zmian? Póki co brak dalszych informacji na ten temat.

Ankiety Google Moja Firma

Wizytówka Google oszuści – jak nie dać się naciągnąć?

Od jakiegoś czasu w internecie znaleźć można wiele informacji na temat nieuczciwych praktyk, polegających na oferowaniu płatnego utrzymania wizytówki Google Moja Firma.

Zarządzanie wizytówką firmy, czyli bieżąca aktualizacja danych, odpowiadanie na opinie, dodawanie wpisów to zadania, które oczywiście można zlecić osobom trzecim i Google w pełni na taką sytuację przystaję.

Niedopuszczalne są jednak działania polegające na celowym wprowadzaniu błąd, w celu osiągnięcia z tego tytułu środków pieniężnych.

Takie przypadki niestety mają miejsce – oszuści podający się za pracowników lub partnerów firmy Google, żerując na niewiedzy właścicieli firm, próbują wymusić od nich pieniądze za utrzymanie wizytówki. Naciągacze działają na różne sposoby – komunikują się z właścicielami firm telefonicznie lub mailowo.

Ich najpopularniejsze techniki to między innymi:

 • prośba o uregulowanie faktury, której nieopłacenie będzie wiązało się ze zniknięciem firmy z Map Google,
 • prośba o płatność za utrzymanie Wizytówki Google Moja Firma,
 • zawyżanie kosztów usługi polegającej na założeniu Wizytówki Google Moja Firma

Pamiętaj o tym, że założenie wizytówki Google jest darmowe oraz możesz tego dokonać samemu, bez konieczności posiadania obszernej wiedzy technicznej. Agencje SEO często oferują w ramach swoich usług darmowe założenie owej wizytówki.

Potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu profilu Google Moja Firma?

Sprawdź, co możemy ci zaoferować!

Pozycjonowanie wizytówki Google

Na co zwrócić uwagę powierzając wizytówkę zewnętrznej firmie?

Tak jak już pisałam, firma Google akceptuje fakt, iż przedsiębiorstwa zlecają zarządzanie Wizytówką Google Moja Firma osobom trzecim. Na stronie wsparcia Google, szczegółowo opisano jak powinna wyglądać prawidłowa współpraca z firmami zewnętrznymi.

Google rekomenduje przede wszystkim:

 1. Rozsądny wybór, oparty o szczegółową analizę firmy zewnętrznej.
 2. Współpracę z jedną, doświadczoną w zakresie zarządzania wizytówkami firmą.
 3. Poszerzanie wiedzy i budowanie świadomości na temat działania narzędzia Google Moja Firma.
 4. Ocenianie efektów, na podstawie dostępnych z poziomu narzędzia statystyk.

Miej świadomość tego, że masz pełne prawo dostępu do danych dotyczących aktywności użytkowników, związanych z Twoją wizytówką. Nie ufaj osobom, które gwarantują konkretną pozycję w wyszukiwarce oraz Mapach Google. Wiedz także, że żadna firma zewnętrzna nie ma możliwości usunięcia Twojej Wizytówki Google Moja Firma z wyszukiwarki oraz map.

Cena pozycjonowania wizytówki Google

To, ile trzeba będzie zapłacić za pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma komuś z zewnątrz, np. agencji lub freelancerowi, zależy głównie od oczekiwanego zakresu prac – czy ma to być jednorazowy audyt połączony z wdrożeniem zalecanych rekomendacji, czy stała obsługa. Ta druga opcja może znów obejmować albo tylko aktualizację informacji o firmie, dodawanie nowych postów, albo także moderację opinii – co na pewnym etapie prac nad wizytówką będzie kluczowym elementem działań.

Cena pozycjonowania wizytówki Google w Delante wacha się między 1500 a 2500 zł – zależnie od oczekiwanego zakresu działań. Wychodzimy też z założenia, iż nie zajmujemy się opiniami – szczególnie w przypadku krytycznych opinii warto, aby to właściciel firmy lub zweryfikowany pracownik wszedł w dialog z niezadowolonym klientem i wyjaśnił ewentualne problemy. Będzie miało to wpływ nie tylko na wizerunek firmy w Internecie, ale także na algorytm Google!

Jak reagować na próby oszustwa?

Jeśli spotkała Cię sytuacja – podobna do jednego z opisywanych powyżej przypadków – zachowaj ostrożność, nie wdawaj się w dyskusję z naciągaczem i pod żadnym pozorem nie dokonuj płatności. Kiedy firma zewnętrzna, z którą współpracujesz w zakresie zarządzania wizytówką Google, w Twojej opinii działa wbrew zasadom – zgłoś sprawę do weryfikacji, korzystając z formularza: zgłaszanie naruszenia.

Dobrym rozwiązaniem jest zaalarmowanie o nieuczciwie działającej firmie lub osobie na forum Google w specjalnej kategorii – “Spam i naruszenia zasad”. Takie zachowanie zdecydowanie może pomóc innym przedsiębiorcom w uniknięciu przykrych sytuacji związanych z oszustwem.

Czy wizytówka Google jest płatna – Podsumowanie

Wizytówka w Google Moja Firma to narzędzie, które daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o lokalne promowanie swojego biznesu. Warto mieć jednak na jego temat odpowiednią wiedzę, tak by nie dać się naciągnąć oszustom i nieuczciwym firmom. Wiedza ta pozwoli Ci szybko zidentyfikować zagrożenie oraz oszacować koszty związane z usługami polegającymi na zarządzaniu wizytówką Twojego biznesu.

Autor
Wiktoria Wójciak SEO Specialist
Autor
Wiktoria Wójciak

SEO Specialist

Absolwentka zarządzania informacją na Uniwersytecie Jagiellońskim, Pierwsze kroki w braży SEO stawiała jako copywriterka, a do zespołu Delante dołączyła w 2021 roku. W wolnym czasie uczy się hiszpańskiego, ogląda seriale, prowadzi bloga o szczurach i odwiedza włoskie restauracje. Fanka psów, gryzoni i książek kryminalnych.

Autor
Wiktoria Wójciak SEO Specialist
Autor
Wiktoria Wójciak

SEO Specialist

Absolwentka zarządzania informacją na Uniwersytecie Jagiellońskim, Pierwsze kroki w braży SEO stawiała jako copywriterka, a do zespołu Delante dołączyła w 2021 roku. W wolnym czasie uczy się hiszpańskiego, ogląda seriale, prowadzi bloga o szczurach i odwiedza włoskie restauracje. Fanka psów, gryzoni i książek kryminalnych.

Komentarze

 1. Ostatnio jeden z moich Klientów miał telefon od takich naciągaczy. Poprosiłem, żeby podał numer do mnie i… więcej nie zadzwonili 🙂

 2. Dzisiaj zadzwonili do mnie oszuści z nr telefonu +48447393076. Tekst standardowy:
  Założenie wizytówki jest bezpłatne, natomiast jeżeli nie zapłacę za przedłużenie to wizytówka zostanie usunięta.

 3. Dzisiaj otrzymałem propozycję z nr tel. 44 739 3223 , że jeżeli nie zapłacę za przedłużenie to wizytówka zostanie usunięta. Poprosiłem o przesyłkę e-mail i przedstawienie propozycji. Otrzymałem tą przesyłkę z e-adresu: srek@lokalniprzewodnicy.com.pl i propozycje zapłaty za przedłużenie.
  Pakiet Mini
  – 299 zł 3 lata ; 349 zł na 5 lata
  opłata zawiera
  -aktualizacje i weryfikację kont Google oraz Google Maps,
  -pozycjonowanie wizytówki na 1 stronie wyszukiwarki Google
  – pełną obsługę kont Google Moja Firma i Google Maps
  – rozszerzony zasięg wyświetlania profili
  – znacznik w nawigacji ( każdy klient dostanie komunikat z prośbą o opinie)
  Pakiet Midi
  – 399 zł na 5 lat
  -aktualizacje kont Google oraz Google Maps,
  – rozszerzony zasięg wyświetlania profili
  -pozycjonowanie wizytówki na 1 stronie wyszukiwarki Google w pozycjach 1 -5
  – udostępnienie nawigacji w nawigacjach samochodowych
  -oflagowanie negatywnych opinii
  – znacznik w nawigacji ( każdy klient dostanie komunikat z prośbą o opinie)
  – 499 zł na 5 lat
  -aktualizacje kont Google oraz Google Maps,
  – rozszerzony zasięg wyświetlania profili
  -pozycjonowanie wizytówki na 1 stronie wyszukiwarki Google w pozycjach 1 -5
  – udostępnienie nawigacji w nawigacjach samochodowych
  -oflagowanie negatywnych opinii
  – znacznik w nawigacji ( każdy klient dostanie komunikat z prośbą o opinie)
  -dodanie pozytywnych opinii
  Oraz pozdrowienia od S. Rek nr tel 728-957-006

 4. Dziś dzwonili do mnie z numeru +48544295336. Prawdopodobnie jest duże zainteresowanie i dużo wejść ponad 5tys na moje ogłoszenie i żeby wizytówka była widoczna dalej muszę uiścić opłatę roczna ponad209zl. Już kiedyś tacy naciągacze dzwonili z jakiegoś urzędu. Na szczęście ludzie opisują te przypadki naciagaczy w internecie.

 5. ’+48 243619008 – to numer podobno z supportu Googla, gdzie moja wizytówka właśnie osiągnęła 10000 wyświetleń. Chcieli 319 zł za dożywotnie przedłużenie, 299 za zdjęcie wizytówki. Powiedziałem że mój prawnik się odezwie, jak ich sprawdzi i Pani się rozłączyła. Numer zamiesciłem bo może ktoś będzie szukał co to za jedni. Pozdrawiam i dzięki za informacje w portalu.

 6. Dziś miałam dokładnie tę samą sytuację co Pan Dawid.
  Jak powiedziałam, że nie chce i wg mnie nie tak powinien wyglądać kontakt Googla z klientem to zaczęły się dopytywania – a dlaczego? Przecież fakturę mogą wystawić. Będę miała wsparcie informatyków… A na koniec rozmowy dodała oburzona, że w takim razie zgłasza mnie, że się nie zgadzam.
  Także uważajcie!

 7. Podobna sytuacja jak u P. Dawida. Numer telefonu to +48243619129 też przekroczone 10000 wyświetleń tyle, że opłata za dożywotnie przedłużenie to 290 zł i nie było mowy o pieniądzach za usunięcie. Powiedziałem, że się zastanowię no i jestem tutaj. Numer dodany z negatywną opinią i opisem do aplikacji „Odebrać telefon?”

 8. 48 42 278 21 14 ostatni tel. 3-go grudnia a generalnie nie ma miesiąca aby nie dzwonili 3-4 razy w sprawie wygasającej umowy na wizytówkę, umowy której nigdy nie zawierałem. Kwestia jest jeszcze taka, że używają nie wiem ilu numerów tel. ponieważ wszystkie numery dzwoniące w tej sprawie blokuję na przyszłość a jednak zawsze z jakiegoś nowego numeru dzwonią. Ostatni tel. dotyczył tego, że jak nie zapłacę moja wizytówka trafi do spamu.

 9. Dzwonili o przedłużenie działania wizytówki google, a na drugi dzień już wysłali dokumenty płatne za pobranie 349 zł. I mnie tknęło, że coś jest nie tak. Firma PPC System Sp. z,o.o. ul. Wilsona 10/12 lok. 56A, 42-200 Częstochowa

 10. Cały czas próbują złapać naiwnego. Uważajcie, do mnie dzwonili dziś z numeru +48 717072052. Próba nieudana, pogoniłem ich.

 11. Do mnie dzwoniła dzisiaj p. Maja Prokop, tel 728957006 i ja głupia zgodziłam się, choć po skończonej rozmowie doszłąm do wniosku, żem idiotka. Czy wystarczy nie uiścić opłaty i sprawa zalatwiona? czy należy się obawiać dalszych szykan?

 12. dzisiaj kolejny telefon do kolekcji naciągaczy 48483808038. Chamstwo poziom master – Pani kazała mi usunąć wizytówkę jak powiedziałem, że nie jestem zainteresowany po czym rzuciła słuchawką. Wcześniej powiedziała mi że informatycy z jej firmy dostali informację od Google, żeby zajęli się moją wizytówką xD – salwa śmiechu jako komentarz

 13. Dziś miałam telefon od numeru 510203701 pani powiedziała, że powinnam aktualizować dane ( odpłatnie) na wizytówce bo w ten sposób ” zostaną zabepieczone przed każdym kto może wejść ” , kiedy odmówiłam powiedziała, że w takim razie wizytówkę należy skasować, powiedziałam bardzo proszę niech pani skasuje , odpowiedziała, że to też płatne, bo musi zgłosić do swoich informatyków by wygenerowali hasło i to kosztuje, tak czy inaczej ” muszę aktualizować opłacić lub usunąć- opłacić”

 14. Do mnie dzwoniono 2- lub 3-krotnie z żądaniem opłaty (ponad 300 zł) za kontynuację wizytówki mojej firmy na mapie googla. Zlikwidowanie tej wizytówki też wiązało się z opłatą 230 zł. Na pytanie z kim rozmawiam, pani powiedziała, że z firmą „Obsługa Wizytówek na Platformie Googla”. Podała nr telefonu, z którego dzwoni: 736291976. Oznajmiła, że zadzwoni za miesiąc i jeśli do tej pory nie podejmę decyzji to będą dotkliwe następstwa!

 15. Identyczna sytuacja – płacić w każdej wersji. Przyznam wcześniej mnie nabrali i trochę kasy im zapłaciłam- ostatni raz udało im się podstępem – pod moją nieobecność przysłali pismo bo nawet nie umowę jakieś ogólne warunki itp – a zapłacił mój mąż ok 300 zł. Po czym już po 2 miesiącach zadzwonili żeby znów uiścić kolejną opłatę bo albo coś się nie aktualizuje albo wszyscy mają dostęp do konta albo też opłata za administrowanie i tak w kółko- ilość numerów telefonów nie do ogarnięcia. Miałam mieć opiekuna konta ale ten po opłacie już nie odbiera telefonów.

 16. Witam.
  Czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy. W ogólnych warunkach jest 14 dni na odstąpienie umowy.

 17. Dzisiaj do mnie zadzwonili z nr +48539868256. Tekst podobny, że wizytowka jest bez zabezpieczenia i każdy może wejść i coś zmienić. Opłata jednorazowa to 309 zł netto na cały czas funkcjonowania firmy, gwarantują zabezpieczenie wizytówki, lepsze pozycjonowanie i zasięg.

 18. Może ktoś mi doradzić co mam zrobić notorycznie nękają mnie tymi telefonami postraszyłam kiedyś prawnikiem były może 2 tygodnie spokoju czybja mogę te numery zgłosić na policję bo szczerze mam tego dosyć

 19. Witam, mamy to samo, oferta przedstawiona jak u P., zapłacilam raz 2 lata temu i do dzisiaj same tel. o zapłate bo inaczej reklama zostanie usunieta, właśnie skończyłam rozmowe z kolejnym ” kier. Marcinem” oczywiście ponownie przestawił oferte i zapewnił że jak zapłace ponad 400 zl. to juz nikt więcej nie zadzwoni, inaczej reklama zniknie i jeszcze bede musiała uregulować za koszty zamknięcia…..pozdrawiam GS

 20. Witam, mamy to samo, oferta przedstawiona jak u P., zapłacilam raz 2 lata temu i do dzisiaj same tel. o zapłate bo inaczej reklama zostanie usunieta, właśnie skończyłam rozmowe z kolejnym ” kier. Marcinem” tel. 539 023 774 oczywiście ponownie przestawił oferte i zapewnił że jak zapłace ponad 400 zl. to juz nikt więcej nie zadzwoni, inaczej reklama zniknie i jeszcze bede musiała uregulować za koszty zamknięcia…..pozdrawiam GS

 21. Witam, mamy to samo, oferta przedstawiona jak u P., zapłacilam raz 2 lata temu i do dzisiaj same tel. o zapłate bo inaczej reklama zostanie usunieta, właśnie skończyłam rozmowe z kolejnym ” kier. Marcinem” tel. 539 023 774 oczywiście ponownie przestawił oferte i zapewnił że jak zapłace ponad 400 zl. to juz nikt więcej nie zadzwoni, inaczej reklama zniknie i jeszcze bede musiała uregulować za koszty zamknięcia…..pozdrawiam GS

 22. Mój narzeczony myśląc że to faktycznie prawda nic mi nie mówiąc tez zapłacił za to odrazu z góry na 5 lat żeby miał cały pakiet i z głowy tyle czasu. Ale zaczął się wkurzać jak zaczęli ciagle do niego dzwonić i ja to zauważyłam i odrazu mu powiedziałam żeby nie odbierał ze to oszuści albo wdawał się z nimi w dyskusje. Mimo tego teraz ciagle i tak dzwonią… trochę im naubliżał i przez to na zlosc usunęli nam wizytówkę… założyliśmy niedawno jeszcze raz i znowu zaczęli dzwonić …. Powiedziałam mu ze ma mówić ze rozmowa jest nagrywana i ze prawnik mój się skontaktuje po sprawdzeniu waszej firmy. Podobno odrazu się rozłączają. Ostatni numer od nich to 532391323. Ciagle zmieniają numery. Dziś nam powiedzieli o tych zabezpieczeniach tez. Nazwa firmy to PPC SYSTEM i LOKALNI PRZEWODNICY.

 23. „”Witam,
  Pod tym numerem telefonu jestem do Pana dyspozycji. W razie jakichkolwiek pytań proszę śmiało dzwonić. Tak jak wspomniałam, nie będzie więcej opłat z tytułu widoczności na platformie Google, jest to ostateczna opłata na okres bezterminowy na kwotę 435 zł brutto.
  Pozdrawiam serdecznie
  Kierownik działu administracji
  Anna Olszewska””
  Taki SMS. A wcześniej telefon i te same powtarzające się teksty.
  Myślę że szkoda trochę kurierów. Ale zgadzać się na opłaty. Odbierać telefony. Niech wysyłają papiery. To przecież ich kosztuje. Jeśli mieć będą same zwroty i koszty. Sami się wycofają.

Zostaw komentarz

FAQ

Czy wizytówka Google jest płatna?

Nie! Zarówno utworzenie, jak i późniejsze utrzymanie wizytówki w Google Moja Firma jest całkowicie darmowe.

Czy aktualizacja wizytówki w Google jest płatna?

Nie! Treści w wizytówce Google możesz aktualizować za darmo. Podobnie jak możesz bez opłat dodawać wpisy w wizytówce Google, w których będziesz informować, na przykład o nowych wpisach na Twoim blogu.

Czy potrzebuję pomocy w zarządzaniu wizytówką w Google?

Niekoniecznie. Nie musisz posiadać wiedzy technicznej, aby poradzić sobie z założeniem i zarządzaniem wizytówką w Google. Przeczytaj: Jak dodać firmę do Google Moja Firma i na mapach?

Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz pomocy w tej kwestii, to agencje SEO często – w ramach swoich usług – oferują założenie wizytówki w GMF.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM