.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie ShopGold

Pozycjonowanie sklepu internetowego ShopGold to konieczny krok podczas skalowania sklepu opartego o ten CMS. 

Na czym polega pozycjonowanie ShopGold?

 • Analiza fraz kluczowych i ułożenie skutecznej strategii SEO
 • Ustawienie przyjaznych adresów URL, tagów title i meta description
 • Nasycenie sklepu, kategorii i produktów wartościowymi treściami
 • Stały proces link buildingu

Porozmawiajmy o tym, zwiększyć sprzedaż w twoim sklepie!

Skontaktuj się z nami

Pozycjonowanie stron
na ShopGold

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pozycjonowania strony zbudowanej na ShopGold? Zatem pora zacząć przystosowywać witrynę lub sklep online do SEO. Wtedy już wkrótce zaczniesz dostrzegać rosnące zainteresowanie Twoją ofertą, ale też zajmiesz wyższą lokatę w wyszukiwarce Google. Przekonaj się, jakie korzyści gwarantuje Ci pozycjonowanie witryny i zacznij rozwijać swój biznes.

SEO na ShopGold
Dlaczego warto?

ShopGold to CMS stworzony przez polską firmę w 2007 roku. Od tego czasu ten system zarządzania treścią mocno się rozwinął, co przyczyniło się także do zwiększenia jego popularności – szczególnie wśród polskich stron czy sklepów internetowych. ShopGold jest stosunkowo tani, a przy tym wyróżnia się prostą obsługą w SEO. Dzięki temu nawet początkujący nie mają problemów z jego obsługą. Intuicyjność idzie też w parze z funkcjonalnością oraz dostosowaniem do zasad SEO. Dlatego także korzystając z tego CMS, możesz liczyć na wzrost konwersji czy większe zasięgi.

ShopGold
Krótka charakterystyka

ShopGold wymaga instalacji na własnym serwerze, więc na samym początku musisz zapłacić nie tylko za wykupienie licencji i zbudowanie sklepu, ale również ponieść koszt związany z opłaceniem miejsca na serwerze. Sama licencja to jednorazowa opłata w wysokości przynajmniej 499 złotych. Jednak jest to podstawowy wariant, który umożliwia Ci bardziej ograniczone działanie – nie możesz zamówić indywidualnych modyfikacji. Zamiast tego otrzymujesz możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów. Poza tym do Twojej dyspozycji pozostają liczne dodatki – wśród nich znajdziesz darmowe i płatne moduły. Ważne jest również to, że ten system zarządzania treścią jest aktualizowany kilka razy w ciągu roku. Regularnie jest też udoskonalany, aby korzystanie z niego było jeszcze bardziej intuicyjne.

Co wyróżnia ShopGold od innych CMSów?

Przede wszystkim ShopGold wyróżnia się intuicyjną obsługą, dostosowaną nawet do początkujących użytkowników. Poza tym zapewnia dostęp do wielu płatnych i darmowych szablonów. Jednak, jeżeli chcesz stworzyć indywidualny wygląd, to będziesz musiał więcej zapłacić. Ważne jest również to, że ShopGold sprzyja pozycjonowaniu. Z łatwością dodasz meta opisy, mapę strony, a nawet plik robots.txt. Sprawia to, iż zajęcie wysokiej lokaty w wyszukiwarce Google jest jeszcze łatwiejsze.

Dla kogo jest ShopGold?

Szczególnie małe i średnie sklepy internetowe będą zadowolone z działania i pozycjonowania stron na ShopGold. Głównie ze względu na możliwość dodawania nieograniczonej liczby produktów, a także łatwą obsługę. Dlatego nawet osoby, niemające doświadczenia czy wiedzy programistycznej poradzą sobie z obsługą serwisu. Pamiętaj jednak, że i tak przyda Ci się pomoc programisty, ponieważ wymagają tego wszystkie systemy zarządzania treścią, instalowane na własnym serwerze.

ShopGold a SEO

ShopGold to system zarządzania treścią, ułatwiający skuteczne pozycjonowanie strony. Szczególnie odpowiadają za to poniższe elementy:

Zamów bezpłatną wycenę

FAQ SEO
Co musisz wiedzieć o pozycjonowaniu ShopGold

1. Ile trwa pozycjonowanie strony opartej na ShopGold?

Pozycjonowanie strony www lub sklepu internetowego to indywidualna sprawa. W końcu zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się konkurencyjność wybranych fraz kluczowych, a także Twoja branża. Pamiętaj także o tym, że pozycjonowanie to długotrwały proces, często trwający wiele miesięcy, a nawet lat.

2. Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Cena za pozycjonowanie strony na ShopGold jest uzależniona od jej stopnia zoptymalizowania, a także prac, podjętych w przeszłości. Bierzemy również pod uwagę konkurencyjność branży i fraz kluczowych. Dopiero, gdy ustalimy te szczegóły, będziemy mogli przedstawić Ci konkretne koszty.

3. Czy można pozycjonować sklep internetowy wykorzystujący inny CMS?

Tak. Nawet jeżeli Twoja strona jest oparta na innym CMS niż ShopGold, to i tak możesz zacząć ją pozycjonować. System zarządzania treścią nie decyduje o tym, czy będziesz mógł pozycjonować swój sklep lub witrynę www.

Jak pozycjonować
stronę opartą na ShopGold?

Podstawowe kroki związane z pozycjonowanie strony na ShopGold, możesz wykonać samodzielnie – nawet wtedy, gdy nie masz specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że zaczniesz postępować zgodnie z określonymi zasadami. Pamiętaj jednak, że w przypadku SEO kluczowa jest regularność, czas oraz sprawne działanie. Właśnie z tego powodu musisz wykazać się sporym zaangażowaniem, a dopiero wówczas zaczniesz dostrzegać pozytywne skutki pozycjonowania.

Jak pozycjonować stronę ShopGold – krok po kroku:

 1. Upewnij się, że wszystkie techniczne elementy zostały poprawnie wdrożone:
 • witryna została prawidłowo zindeksowana,
 • poprawnie dodany plik robots.txt,
 • mapa strony została dobrze dodana,
 • serwis został podłączony do GA i GSC.
 1. Zrób analizę słów kluczowych

Słowa kluczowe to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania. W końcu mają ogromny wpływ na osiągnięcie założonych celów czy też zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google. Zatem dokładnie przeanalizuj poszczególne frazy. Zwróć uwagę na hasła wykorzystywane przez konkurencję, reakcję użytkowników na poszczególne słowa kluczowe oraz dopasowanie do Twojej oferty. Zastanów się także, czy chcesz postawić na frazy ogólne, czy lokalne – to świetne rozwiązanie, jeżeli chcesz skierować swoje produkty lub usługi do konkretnej grupy docelowej.

Rodzaj frazy Przykład frazy Wolumen wyszukiwania
ogólna pozycjonowanie 5400
long-tail pozycjonowanie ShopGold 10
long-tail SEO ShopGold 10

 

  1. Pisz treści na każdą podstronę

Zadbaj o to, aby na każdej podstronie znalazły się treści – przydatne nie tylko dla robotów Google, ale przede wszystkim dla użytkowników. Koniecznie dodaj do nich wybrane słowa kluczowe. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększysz zasięg swojej strony. Pamiętaj tylko o tym, aby teksty były napisane zgodnie z zasadami SEO – miały nagłówki, wypunktowania i odpowiednią długość.

  1. Wdrażaj optymalizacje techniczne na podstronach
 • dodaj tytuły na każdej podstronie,
 • zadbaj o unikalne meta opisy,
 • wykorzystaj różne nagłówki od H1 do H3.
  1. Zdobywaj linki do Twojej strony z zewnętrznych źródeł, które zwiększą jej autorytet
Zamów bezpłatną wycenę

Jak wygląda pozycjonowanie
z Delante

Pozycjonowanie SEO – wybór słów kluczowych

Wybór słów kluczowych
Pierwszy krok to analiza ruchu – na tej podstawie powstaje strategia działania. Następnie dobieramy najlepsze i najbardziej konwertujące frazy kluczowe.

pozycjonowanie zagraniczne – Różnice w wyszukiwarkach

Audyt
SEO

Obszerny audyt strony, który uwzględnia parametry mające wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz określa potrzeby optymalizacyjne.

pozycjonowanie międzynarodowe – optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna
Optymalizacje techniczne mają pomóc zrozumieć robotom Google zawartość Twojej strony.

budowanie treści w SEO zagranicznym

Budowanie
treści

Budowanie treści na stronę oraz tych, które będą wykorzystane w procesie link buildingu, to kolejny etap pracy nad widocznością Twojej strony.

Optymalizacja
treści

Odpowiednio zoptymalizowane treści będą miały duży wpływ na pozycjonowanie Twojej strony internetowej na ShopGold.

Jakościowy
link building

W ramach link buildingu istotne jest tworzenie wartościowych odnośników, których źródła są zróżnicowane i wysokiej jakości.

pozycjonowanie stron w internecie – optymalizacja treści

Analiza
i raportowanie

Analiza ruchu, mierzenie wpływu działań SEO na sprzedaż, a także podsumowanie wykonanych działań to część naszych cyklicznych raportów.

Konsultacje
ze specjalistą

Kontakt z klientem jest dla nas bardzo ważny dlatego chętnie omówimy z Tobą audyt, comiesięczny raport czy też porozmawiamy o bieżących sprawach.

ShopGold – zalety ShopGold – wady
Intuicyjna obsługa Brak możliwości dodawania kilku wersji tego samego produktu
Spore możliwości SEO Wiele popularnych integracji jest płatnych
Dostęp do darmowych i płatnych szablonów
Nielimitowana liczba produktów

Narzędzia z których korzystamy

Google Analytics Search Console Semstorm Senuto Ahrefs Semrush Clusteric Screaming Frog MOZ Tag Manager

Zacznij zwiększać obecność swojej marki
w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z SEO i/albo SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Powiedz nam nieco więcej o Twoim biznesie online: jakie cele chcesz zrealizować i jakie przeszkody stoją obecnie na Twojej drodze do ich osiągnięcia.

3.

Analiza SEO

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEO

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEO poprawi rankingi Twojej strony.

Nagrody Delante

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - Gazele Biznesu 2023

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM