Pozycjonowanie

Pozycjonowanie ShopGold

Zacznij pozycjonować stronę na ShopGold. Sprawdź, jak pomożemy Ci osiągnąć wysoką lokatę w Google!

Pozycjonowanie stron na ShopGold

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pozycjonowania strony zbudowanej na ShopGold? Zatem pora zacząć przystosowywać witrynę lub sklep online do SEO. Wtedy już wkrótce zaczniesz dostrzegać rosnące zainteresowanie Twoją ofertą, ale też zajmiesz wyższą lokatę w wyszukiwarce Google. Przekonaj się, jakie korzyści gwarantuje Ci pozycjonowanie witryny i zacznij rozwijać swój biznes.

SEO na ShopGold — dlaczego warto?

ShopGold to CMS stworzony przez polską firmę w 2007 roku. Od tego czasu ten system zarządzania treścią mocno się rozwinął, co przyczyniło się także do zwiększenia jego popularności – szczególnie wśród polskich stron czy sklepów internetowych. ShopGold jest stosunkowo tani, a przy tym wyróżnia się prostą obsługą w SEO. Dzięki temu nawet początkujący nie mają problemów z jego obsługą. Intuicyjność idzie też w parze z funkcjonalnością oraz dostosowaniem do zasad SEO. Dlatego także korzystając z tego CMS, możesz liczyć na wzrost konwersji czy większe zasięgi.

ShopGold — krótka charakterystyka

ShopGold wymaga instalacji na własnym serwerze, więc na samym początku musisz zapłacić nie tylko za wykupienie licencji i zbudowanie sklepu, ale również ponieść koszt związany z opłaceniem miejsca na serwerze. Sama licencja to jednorazowa opłata w wysokości przynajmniej 499 złotych. Jednak jest to podstawowy wariant, który umożliwia Ci bardziej ograniczone działanie – nie możesz zamówić indywidualnych modyfikacji. Zamiast tego otrzymujesz możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów. Poza tym do Twojej dyspozycji pozostają liczne dodatki – wśród nich znajdziesz darmowe i płatne moduły. Ważne jest również to, że ten system zarządzania treścią jest aktualizowany kilka razy w ciągu roku. Regularnie jest też udoskonalany, aby korzystanie z niego było jeszcze bardziej intuicyjne.

Co wyróżnia ShopGold od innych CMSów?

Przede wszystkim ShopGold wyróżnia się intuicyjną obsługą, dostosowaną nawet do początkujących użytkowników. Poza tym zapewnia dostęp do wielu płatnych i darmowych szablonów. Jednak, jeżeli chcesz stworzyć indywidualny wygląd, to będziesz musiał więcej zapłacić. Ważne jest również to, że ShopGold sprzyja pozycjonowaniu. Z łatwością dodasz meta opisy, mapę strony, a nawet plik robots.txt. Sprawia to, iż zajęcie wysokiej lokaty w wyszukiwarce Google jest jeszcze łatwiejsze.

Dla kogo jest ShopGold?

Szczególnie małe i średnie sklepy internetowe będą zadowolone z działania i pozycjonowania stron na ShopGold. Głównie ze względu na możliwość dodawania nieograniczonej liczby produktów, a także łatwą obsługę. Dlatego nawet osoby, niemające doświadczenia czy wiedzy programistycznej poradzą sobie z obsługą serwisu. Pamiętaj jednak, że i tak przyda Ci się pomoc programisty, ponieważ wymagają tego wszystkie systemy zarządzania treścią, instalowane na własnym serwerze.

ShopGold a SEO

ShopGold to system zarządzania treścią, ułatwiający skuteczne pozycjonowanie strony. Szczególnie odpowiadają za to poniższe elementy:

FAQ o pozycjonowaniu strony opartej na ShopGold

ShopGold to ciągle dla wielu osób dość nieznany CMS. Dlatego w Twojej głowie może pojawiać się wiele pytań o pozycjonowanie strony czy sklepu internetowego opartego na ShopGold. Skutecznie rozwiejemy Twoje wątpliwości, aby korzystanie z tego rozwiązania było dla Ciebie maksymalnie wygodne. Poza tym poznasz wszystkie szczegóły, które są tak ważne podczas wybierania właściwego systemu zarządzania treścią.

Pozycjonowanie strony www lub sklepu internetowego to indywidualna sprawa. W końcu zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się konkurencyjność wybranych fraz kluczowych, a także Twoja branża. Pamiętaj także o tym, że pozycjonowanie to długotrwały proces, często trwający wiele miesięcy, a nawet lat.

Cena za pozycjonowanie strony na ShopGold jest uzależniona od jej stopnia zoptymalizowania, a także prac, podjętych w przeszłości. Bierzemy również pod uwagę konkurencyjność branży i fraz kluczowych. Dopiero, gdy ustalimy te szczegóły, będziemy mogli przedstawić Ci konkretne koszty.

Tak. Nawet jeżeli Twoja strona jest oparta na innym CMS niż ShopGold, to i tak możesz zacząć ją pozycjonować. System zarządzania treścią nie decyduje o tym, czy będziesz mógł pozycjonować swój sklep lub witrynę www.

Jak pozycjonować stronę opartą na ShopGold?

Podstawowe kroki związane z pozycjonowanie strony na ShopGold, możesz wykonać samodzielnie – nawet wtedy, gdy nie masz specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że zaczniesz postępować zgodnie z określonymi zasadami. Pamiętaj jednak, że w przypadku SEO kluczowa jest regularność, czas oraz sprawne działanie. Właśnie z tego powodu musisz wykazać się sporym zaangażowaniem, a dopiero wówczas zaczniesz dostrzegać pozytywne skutki pozycjonowania.

Jak pozycjonować stronę ShopGold – krok po kroku:

 1. Upewnij się, że wszystkie techniczne elementy zostały poprawnie wdrożone:
 • witryna została prawidłowo zindeksowana,
 • poprawnie dodany plik robots.txt,
 • mapa strony została dobrze dodana,
 • serwis został podłączony do GA i GSC.
 1. Zrób analizę słów kluczowych

Słowa kluczowe to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania. W końcu mają ogromny wpływ na osiągnięcie założonych celów czy też zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google. Zatem dokładnie przeanalizuj poszczególne frazy. Zwróć uwagę na hasła wykorzystywane przez konkurencję, reakcję użytkowników na poszczególne słowa kluczowe oraz dopasowanie do Twojej oferty. Zastanów się także, czy chcesz postawić na frazy ogólne, czy lokalne – to świetne rozwiązanie, jeżeli chcesz skierować swoje produkty lub usługi do konkretnej grupy docelowej.

Rodzaj frazy Przykład frazy Wolumen wyszukiwania
ogólna pozycjonowanie 5400
long-tail pozycjonowanie ShopGold 10
long-tail SEO ShopGold 10
  1. Pisz treści na każdą podstronę

Zadbaj o to, aby na każdej podstronie znalazły się treści – przydatne nie tylko dla robotów Google, ale przede wszystkim dla użytkowników. Koniecznie dodaj do nich wybrane słowa kluczowe. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększysz zasięg swojej strony. Pamiętaj tylko o tym, aby teksty były napisane zgodnie z zasadami SEO – miały nagłówki, wypunktowania i odpowiednią długość.

  1. Wdrażaj optymalizacje techniczne na podstronach
 • dodaj tytuły na każdej podstronie,
 • zadbaj o unikalne meta opisy,
 • wykorzystaj różne nagłówki od H1 do H3.
  1. Zdobywaj linki do Twojej strony z zewnętrznych źródeł, które zwiększą jej autorytet

Jak wygląda pozycjonowanie z Delante?

1. Wybór słów kluczowych

Pierwszy krok to analiza ruchu – na tej podstawie powstaje strategia działania. Następnie dobieramy najlepsze i najbardziej konwertujące frazy kluczowe.

2. Audyt SEO

Obszerny audyt strony, który uwzględnia parametry mające wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz określa potrzeby optymalizacyjne.

3. Optymalizacja techniczna

Optymalizacje techniczne mają pomóc zrozumieć robotom Google zawartość Twojej strony.

4. Budowanie treści

Budowanie treści na stronę oraz tych, które będą wykorzystane w procesie link buildingu, to kolejny etap pracy nad widocznością Twojej strony.

5. Optymalizacja treści

Odpowiednio zoptymalizowane treści będą miały duży wpływ na pozycjonowanie Twojej strony internetowej na ShopGold.

6. Jakościowy link building

W ramach link buildingu istotne jest tworzenie wartościowych odnośników, których źródła są zróżnicowane i wysokiej jakości.

7. Analiza i raportowanie

Analiza ruchu, mierzenie wpływu działań SEO na sprzedaż, a także podsumowanie wykonanych działań to część naszych cyklicznych raportów.

8. Konsultacje

Kontakt z klientem jest dla nas bardzo ważny, dlatego chętnie omówimy z Tobą audyt, comiesięczny raport czy też porozmawiamy o bieżących sprawach.

ShopGold a pozycjonowanie – wady i zalety

ShopGold – zalety ShopGold – wady
Intuicyjna obsługa Brak możliwości dodawania kilku wersji tego samego produktu
Spore możliwości SEO Wiele popularnych integracji jest płatnych
Dostęp do darmowych i płatnych szablonów
Nielimitowana liczba produktów

Wykorzystywane narzędzia

Wykorzystujemy liczne narzędzia, które sprawiają, że podjęte przez nas działania są jeszcze efektywniejsze. Najczęściej w trakcie pozycjonowania stron czy sklepów pomagają nam: