.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie OsCommerce

Pozycjonowanie sklepu internetowego OsCommerce pozwoli w pełni wykorzystać potencjał twojego sklepu internetowego i zwiększyć sprzedaż z Google!

Na czym polega pozycjonowanie OsCommerce?

 • Analiza fraz kluczowych i ułożenie skutecznej strategii SEO
 • Ustawienie przyjaznych adresów URL, tagów title i meta description
 • Nasycenie sklepu, kategorii i produktów wartościowymi treściami
 • Stały proces link buildingu

Porozmawiajmy o tym, zwiększyć sprzedaż w twoim sklepie!

Skontaktuj się z nami

Pozycjonowanie stron
na OsCommerce

Kiedy zależy Ci na tym, aby Twoja witryna była bardziej widoczna w sieci, to koniecznie musisz zainwestować pieniądze w pozycjonowanie. Duże znaczenie ma tutaj to, jaki CMS wybierzesz. Coraz więcej osób, które pragną prowadzić z sukcesem sklep internetowy, wybierają system zarządzania treścią zwany OsCommerce. Przekonaj się, jak wiele możliwości daje w zakresie SEO oraz ile innych opłacalnych korzyści gwarantuje.

SEO na OsCommerce
Dlaczego warto?

OsCommerce uznaje się za jeden z najstarszych CMS-ów, spośród wszystkich obecnie dostępnych. Został stworzony w 2000 roku i od tego czasu zaskarbił sobie sympatię sporej liczby użytkowników. Według najnowszych danych uznaje się, że OsCommerce wykorzystywano do stworzenia ok. 300 000 sklepów internetowych. Pomimo tego, że funkcjonuje już tak długo, to nadal jest systematycznie udoskonalany i dostosowywany do najnowszych potrzeb użytkowników oraz do zasad SEO. Zatem z powodzeniem może zapewnić znaczący wzrost ruchu na stronie, który następnie przełoży się na wyższą sprzedaż.

OsCommerce
Krótka charakterystyka

OsCommerce to nazwa CMS-a, pochodząca od Open Source Commerce. Idąc tym tropem, można domyślić się, że owy system zarządzania treścią jest możliwy do pobrania i samodzielnego zainstalowania na własnym serwerze. Sporą zaletą OsCommerce jest to, że jest dostępny za darmo dla każdego użytkownika. Należy jednak we własnym zakresie zainwestować w sprawnie działający serwer, domenę czy też w szablon lub bardziej zaawansowane wtyczki, które często również są płatne.

Co wyróżnia OsCommerce od innych CMSów?

Zdecydowanie warto podkreślić, że pomimo tego, że OsCommerce nie należy do najpopularniejszych CMS-ów na świecie, to jednak gromadzi wokół siebie wierną grupę użytkowników. Tworzą oni społeczność, która chętnie dzieli się ze sobą poradami na temat wykorzystania tego systemu zarządzania treścią, ale też darmowymi dodatkami, np. szablonami. Warto skorzystać z rad tej społeczności w szczególności, kiedy Twój sklep zacznie borykać się z jakimiś problemami technicznymi.

Wśród innych cech wyróżniających można wymienić na pewno to, że OsCommerce jest bezpłatny, a sama instalacja przebiega bardzo intuicyjnie. Ponadto obsługa sklepu jest łatwa, co sprawia, że każdy będzie w stanie sobie z nią poradzić.

Przykład strony opartej na OsCommerce

Przykład sklepu - pozycjonowanie oscommerce

Dla kogo jest OsCommerce?

Zastanawiasz się nad wyborem OsCommerce? Musimy przyznać, że to rozwiązanie, które może doskonale się u Ciebie sprawdzić, ale przede wszystkim wtedy, gdy spełniasz pewne kryteria. Po pierwsze Twój sklep internetowy gromadzi raczej niewielki asortyment – zbyt duża liczba produktów sprawia, że OsCommerce może generować błędy, utrudniające zarządzanie sklepem. Poza tym jest to rozwiązanie, które znacznie lepiej sprawdzi się u osób początkujących, bo nie posiada tak wielu zaawansowanych funkcji, jakich często oczekują bardziej wymagający użytkownicy. Uznaje się także, że ten CMS chętnie jest wykorzystywany, kiedy Twoja firma działa w branży technicznej.

OsCommerce a SEO

Koniecznie przed wybraniem OsCommerce należy zwrócić uwagę na to, jakie możliwości on daje w kontekście pozycjonowania. Oto najważniejsze funkcjonalności, którymi może się pochwalić:

 • całkowity dostęp do plików poprzez FTP,
 • edycja meta tagów – title i description,
 • linkowanie wewnętrzne,
 • możliwość zastosowania przyjaznych adresów URL,
 • hierarchizacja nagłówków H1-H3,
 • edycja kodu szablonu,
 • możliwość instalacji modułów podnoszących jakość CMS-a – także względem SEO,
 • responsywne szablony,
 • instalacja kilku wersji językowych sklepu,
 • tworzenie sitemapy.
Zamów bezpłatną wycenę

Przykłady modułów do OsCommerce,
które wspierają SEO

Każdy użytkownik zarządzający sklepem internetowym na OsCommerce może skorzystać z wielu modułów, wspierających pozycjonowanie jego witryny. Przekonaj się, na jakie rozszerzenia szczególnie warto zwrócić uwagę podczas optymalizacji strony.

1. Magic SEO URLs

To moduł stworzony dla OsCommerce. Jego zadaniem jest skuteczniejsza optymalizacja witryny, a dokładnie tworzenie przyjaznych adresów URL. Dzięki niemu z łatwością zamienisz swoje dynamiczne adresy w statyczne. W ten sposób witryna stanie się bardziej dostosowana do wymogów SEO. Poza tym pozytywnie wpływa na prędkość ładowania się strony.

2. Header Tags SEO

Zdecydowanie można uznać ten moduł za jeden z najważniejszych, gdyż pozwala zmieniać i dodawać meta title oraz meta description, które mają nadal spory wpływ na widoczność strony w Google. Koniecznie warto zadbać o to, żeby zaopatrzyć meta tagi w słowa kluczowe. Dzięki temu modułowi każda podstrona będzie mogła mieć unikalne opisy meta.

3. Sitemap SEO

Kolejny moduł został stworzony dla OsCommerce po to, aby generowanie mapy witryny było łatwiejsze i bardziej elastyczne. Przy okazji naprawia wszelkie niedociągnięcia CMS-a i sprawia, że mapa spełnia wszystkie oczekiwania. Przede wszystkim pozwala uniknąć ryzyka brakujących linków czy tekstu, sortować linki, wykluczać konkretne podstrony i zarządzać mapą zgodnie z własnymi potrzebami.

Jak pozycjonować
stronę opartą na OsCommerce?

OsCommerce nie należy do najłatwiejszych CMS-ów do pozycjonowania. Jednak nie ma sensu załamywać rąk, a po prostu wziąć się do pracy. Podczas pozycjonowania koniecznie zwróć uwagę na kilka najważniejszych etapów i pamiętaj o systematyczności oraz wykonywaniu poniższych czynności:

Jak pozycjonować stronę OsCommerce – krok po kroku:

 1. Na początku zajmij się kwestiami technicznymi, takimi jak:
 • kontrola czy strona została zindeksowana w Google,
 • czy poprawnie został stworzony plik robots.txt,
 • wygenerowanie mapy strony,
 • integracja GA oraz GSC z Twoim sklepem.
 1. Wykonaj analizę słów kluczowych

Bardzo istotną rolę podczas pozycjonowania sklepu internetowego OsCommerce ma dobór słów kluczowych. Należy poświęcić czas na to, aby wybrać jedynie te frazy, które naprawdę odpowiadają profilowi Twojej działalności, a przy tym są szczególnie korzystne. Koniecznie zwróć uwagę na to, żeby ich konkurencyjność nie była zbyt wysoka, bo w przeciwnym wypadku na efekty pozycjonowania będziesz musiał czekać znacznie dłużej. Obecnie można podzielić słowa kluczowe na kilka grup – brandowe, ogólne, lokalne oraz długi ogon. W szczególności te ostatnie mogą przynieść Ci spore korzyści.

Rodzaj frazy Przykład frazy Wolumen wyszukiwania
ogólna pozycjonowanie 5400
long-tail pozycjonowanie OsCommerce 10
long-tail SEO OsCommerce 10

 

  1. Poświęć czas na pisanie treści nastronę

Kolejny ważnym punktem przy optymalizacji strony są teksty. W końcu to właśnie w nich powinny znajdować się wcześniej wytypowane słowa kluczowe. Koniecznie musisz zadbać o to, żeby w Twoim sklepie internetowym treści miały minimum 300 wyrazów, a do tego były unikalne, aby nie doszło do powstania duplikatu.

  1. Wdrażaj optymalizacje techniczne
 • dodanie unikalnych tytułów na podstronach
 • tworzenie meta opisów
 • użycie nagłówków H1-H3 (zawsze na jednej podstronie musi być tylko jeden nagłówek H1)
  1. Dopilnuj, aby do strony prowadziła także coraz większa liczba linków zewnętrznych.
Zamów bezpłatną wycenę

Jak wygląda pozycjonowanie
z Delante

Pozycjonowanie SEO – wybór słów kluczowych

Wybór słów kluczowych
Pierwszy krok to analiza ruchu – na tej podstawie powstaje strategia działania. Następnie dobieramy najlepsze i najbardziej konwertujące frazy kluczowe.

pozycjonowanie zagraniczne – Różnice w wyszukiwarkach

Audyt
SEO

Obszerny audyt strony, który uwzględnia parametry mające wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz określa potrzeby optymalizacyjne.

pozycjonowanie międzynarodowe – optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna
Optymalizacje techniczne mają pomóc zrozumieć robotom Google zawartość Twojej strony.

budowanie treści w SEO zagranicznym

Budowanie
treści

Budowanie treści na stronę oraz tych, które będą wykorzystane w procesie link buildingu, to kolejny etap pracy nad widocznością Twojej strony.

Optymalizacja
treści

Odpowiednio zoptymalizowane treści będą miały duży wpływ na pozycjonowanie Twojej strony internetowej na OsCommerce.

Jakościowy
link building

W ramach link buildingu istotne jest tworzenie wartościowych odnośników, których źródła są zróżnicowane i wysokiej jakości.

pozycjonowanie stron w internecie – optymalizacja treści

Analiza
i raportowanie

Analiza ruchu, mierzenie wpływu działań SEO na sprzedaż, a także podsumowanie wykonanych działań to część naszych cyklicznych raportów.

Konsultacje
ze specjalistą

Kontakt z klientem jest dla nas bardzo ważny dlatego chętnie omówimy z Tobą audyt, comiesięczny raport czy też porozmawiamy o bieżących sprawach.

OsCommerce a pozycjonowanie
wady i zalety

OsCommerce – zalety OsCommerce – wady
Darmowy CMS Przestarzały kod PHP i HTML.
Intuicyjna obsługa nawet dla początkujących. Błędy pojawiające się przy zbyt dużym asortymencie sklepu.
Intuicyjna obsługa nawet dla początkujących. Niezbyt nowoczesny wygląd strony – 3 kolumny i nagłówek.

Narzędzia z których korzystamy

Google Analytics Search Console Semstorm Senuto Ahrefs Semrush Clusteric Screaming Frog MOZ Tag Manager

Zacznij zwiększać obecność swojej marki
w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z SEO i/albo SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Powiedz nam nieco więcej o Twoim biznesie online: jakie cele chcesz zrealizować i jakie przeszkody stoją obecnie na Twojej drodze do ich osiągnięcia.

3.

Analiza SEO

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEO

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEO poprawi rankingi Twojej strony.

Nagrody Delante

Nagroda - Global Agency Awards 2024 Nagroda - Global Search Awards 2024 Nagrody - European Search Awards 2024 Nagroda - Gazele Biznesu 2023 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - US Search Awards 2021