Case Study

Co to jest case study? – Definicja

Case study to rodzaj badania przypadku, które jest często stosowane w naukach społecznych i marketingu. Jest to metoda badania, która polega na dokładnym i szczegółowym opisaniu jednego lub kilku przypadków.

Case study może być stosowany do badania różnych aspektów danej sytuacji, takich jak historia życia, motywy i intencje, a także skutki danego zachowania czy problemów, jakie udało się osiągnąć firmie dla danego klienta. Często zawiera też ogólne porady.

Przykładowe badanie przypadku możesz zobaczyć na naszej stronie: Case Study So Lovely Box.

Od czego zacząć przy badaniu przypadku?

Aby napisać case study, musisz najpierw znaleźć odpowiedni przykład. Możesz to zrobić, przeszukując internet lub korzystając ze swoich własnych doświadczeń. Następnie musisz opisać sytuację i udokumentować ją, aby inni mogli ją łatwo zrozumieć.

Wreszcie, powinieneś dodać swoje osobiste spostrzeżenia i porady dotyczące tego, co można byłoby zrobić inaczej w podobnej sytuacji.

Jeżeli chcesz pozyskać klientów dzięki case study – wykorzystaj efekty swojej pracy!

Jak napisać case study?

 • Jeżeli chcesz umieścić nazwę/logo klienta w case study – musisz mieć jego zgodę!
 • Nie kłam! Pokaż wyniki takie, jakie udało się osiągnąć.
 • Oczekuj, że klient zweryfikuje Twoją pracę.
 • Pamiętaj, że case study to nie reklama! Nie możesz go traktować jako narzędzia do bezpośredniego pozyskiwania klientów – to raczej „dowód na Twoje umiejętności”.
 • Przedstaw, jaki problem udało się rozwiązać.
 • Opisz, jakie korzyści przyniosło to rozwiązanie.
 • Wyjaśnij, jakie metody i narzędzia zostały użyte do realizacji projektu.
 • Pokaż, że potrafisz dostosować się do wymagań klienta i że Twoje rozwiązanie było skuteczne!
 • Dodaj elementy graficzne i wyniki potwierdzające Twoją pracę!
 • Przekaż ogólne metody, które mogą pomóc też innym użytkownikom 😉
 • Napisz podsumowanie działań, budżetu i efektów!

Przykłady case study

przykład case study

W Delante również piszemy case study, żeby pokazać efekty pracy Specjalistów. Poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądają nasze case study:

 

Czy ta definicja była pomocna?
(0)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Jak założyć sklep internetowy - poradnik krok po kroku

Jak założyć sklep internetowy - poradnik krok po kroku

Jeżeli szukasz pomysłu na biznes, sprzedaż online może okazać się trafioną formą działalności, bo to właśnie w Internecie dzisiaj łatwiej znaleźć przyszłych klientów. Dlatego zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym przedstawiamy, jak założyć sklep internetowy - od rejestracji przez projekt i wdrożenie aż po promocję.

Czytaj więcej
AI w content marketingu, czyli jak sztuczna inteligencja może wspomóc tworzenie treści? Szanse i zagrożenia

AI w content marketingu, czyli jak sztuczna inteligencja może wspomóc tworzenie treści? Szanse i zagrożenia

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe sprawdziły się w marketingu cyfrowym, ale czy zabiorą pracę twórcom treści? W rzeczywistości generatory treści AI mogą służyć jako wysoce wydajny asystent zwiększający ich produktywność. Dlaczego warto zainteresować się tym zagadnieniem, a jednocześnie zachować rozwagę? W naszym artykule dowiesz się więcej o szansach i zagrożeniach wynikających z zastosowania AI w content marketingu, a także poznasz generatory treści bazujące na działaniu sztucznej inteligencji. Zapraszamy!

Czytaj więcej